В Україні на початку року традиційно було змінено податкове законодавство. Втім, зміни правил оподаткування з 1 січня 2018 року відбулись також і у ряді країн світу. Про найцікавіші з них пропонуємо поговорити у нашому дайджесті.

Передусім, слід зауважити, що наразі триває реформування ПДВ у Європейському Союзі (ЄС) і ці глобальні тенденції відповідно до наміченого плану знаходять своє відображення у змінах на локальному рівні.

Кіпр

В рамках гармонізації положень свого податкового законодавства з нормами ЄС, Кіпром внесені зміни до правил справляння ПДВ. Зокрема, з 2018 року за ставкою 19 % будуть оподатковуватись операції з землею та орендні операції.

ОАЕ

Як і було заплановано, Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) запровадили сплату ПДВ і головне податкове відомство країни у перший робочий день 2018 року відрапортувало про успішну реєстрацію у системі адміністрування першого інвойсу.

Нагадаємо, ПДВ в ОАЕ справляється за найнижчою ставкою у світі – 5 %. Для платників передбачено обов’язкову (при досягненні за 12 місяців визначеного обсягу поставок) та  добровільну реєстрацію. Пільгове оподаткування передбачено для постачання нафти і газу, освітньої діяльності, експорту, міжнародних перевезень та деяких інших операцій.

США

Наймасштабнішу за останні 30 років податкову реформу проведено у Сполучених Штатах Америки. Ставку корпоративного податку встановлено на рівні 21%. Так званий податок на репатріацію становить 15,5 % та 8 % для готівкових та безготівкових платежів відповідно.

Також в США вводиться нова шкала прибуткового податку від 10 % до 37 % диференційована в залежності від розміру доходу.

Докладніше про новації дізнавайтесь 6 лютого на семінарі “Як організувати бізнес у США: що потрібно знати і чого уникати?”

USA

Латвія

Реформування прибуткового податку з підприємств – найголовніша податкова новина Латвії. Так, з 2018 року запроваджено модель оподаткування виключно реінвестованого чи розподіленого прибутку.

База оподаткування буде ґрунтуватись не на фінансовому результаті (прибутку чи збитку), а на виплатах підприємства (cash-flow).

При цьому оподатковувану базу будуть визначати не тільки дивіденди, але й умовний розподіл прибутку, наприклад:

  • позички пов’язаним особам;
  • визначене законом перевищення процентних платежів;
  • коригування трансфертних цін;
  • накопичення дебіторської заборгованості > 3 років;
  • витрати, не пов’язані з господарської діяльністю.

При виплаті нерезидентам чи здійснені платежів в офшор податок утримуватиметься за ставкою 20 %.

Білорусь

Новорічну ніч білоруські платники податків зустрічали з попереднім законодавством, однак вже 25 січня вийшов Указ Президента Республіки Білорусь № 29 «Про оподаткування». Як слідує з роз’яснення Міністерства з податків та зборів ключові податкові зміни у Республіці Білорусь наступні:

  • нові ставки податків та їх індексація (зокрема, акциз и прибутковий податок від орендних доходів фізичних осіб);
  • вдосконалення податкового адміністрування;
  • продовження дії окремих пільг.

Для спрощення адміністрування так званого «податку на Google», тобто ПДВ, що стягується з іноземних організацій при надані ними послуг у електронній формі, передбачено:

  • спрощений порядок подання заяви про постановку на облік в податковому органі;
  • нарахування та сплата ПДВ без наростаючого підсумку щоквартально.

Казахстан

З новим податковим кодексом зустрічали 2018 рік платники податків Казахстану. В основі документу – концепція захисту прав та інтересів добросовісного платника. Зокрема, закріплено трактування неоднозначностей у законодавстві на користь платника податків та звільнення останнього від відповідальності у разі якщо від діє відповідно до отриманого від фіскалів роз’яснення.

Також серед новацій зміни спеціальних податкових режимів та політик щодо дивідендів.

Франція

Проведенням податкової реформи відзначилась і Франція. Серед іншого, встановлено нові ставки податку на прибуток, розмір яких залежить від виду доходу.


Tax Mapp

Baker Tilly International анонсував вихiд нового мобільного додатку, що відкриває можливість довідатись про особливості податкових систем країн світу

Tax Mapp — світ податків у вашому смартфоні

З Tax Mapp від Baker Tilly ви зможете:

• дізнаватись щотижня про найважливіші новації в оподаткуванні від експертів International Tax Review and TP Week;

• отримувати зручний доступ до комплексних податкових довідників 150+ країн;

• підвищити ефективність податкового напряму вашої роботи;

• зберегти час — ваш та ваших клієнтів, отримуючі ще більш досконалий консультаційний сервіс.


Завантажуйте додаток для IOS або Android:

Tax Mapp IOS

Tax Mapp Android