Вибуховий інтерес до генеративних інструментів штучного інтелекту (ШІ), таких як ChatGPT, змусив компанії різних секторів розглянути вплив штучного інтелекту на їхні бізнес-моделі — і як засіб економії часу, і як можливий руйнівник. І хоча можливостей безліч, багато компаній залишаються обережними.

Лише за два місяці після запуску в листопаді ChatGPT досяг 100 мільйонів користувачів. За кілька тижнів цей інструмент від OpenAI, потрапив у світові заголовки, залучив мільярди фінансування від Microsoft і побачив стрімкий інтерес з боку провайдерів SaaS. Основні конкуренти не змусили чекати та відповіли з власними розробками, зокрема Bard від Google, Claude від Anthropic, команда, яка включає колишніх дослідників OpenAI, і штучний інтелект для перетворення відео від команди Stable Diffusion, відомої як Runway. За оцінками Pitchbook, у 2022 році було залучено майже 1,4 мільярда доларів США на фінансування штучного інтелекту і майже 700 мільйонів доларів США вже у 2023 році.

Є й інша сторона речей, коли люди хочуть зрозуміти, що відбувається з їхніми даними. Чи можуть Google або OpenAI використати дані, щоб надати інформацію конкурентам? Якщо у нас є компанії-розробники програмного забезпечення, які впроваджують таку технологію у свої ERP-системи, звідки ми знаємо, що наші дані не можна використовувати для доставки нашої інформації та ідей за межі нашого бізнесу?

З одного боку, загальні дані, які не стосуються конкретної компанії, будуть менш корисними, ніж якщо використовуватиметься детальний корпоративний контент.З іншого боку, обмін комерційно конфіденційними даними з непатентованими моделями ШІ створює певні ризики.ьЯкщо ви обмежуєте вхідний потік даних, ви обмежуєте можливості ШІ, який повинен мати можливість поширювати вміст із великої кількості джерел.

Використання ШІ буде в наступній ітерації всіх продуктів SaaS, у вашому бухгалтерському програмному забезпеченні, такому як Xero або Quickbooks. Незалежно від того, готові ви чи ні, це буде реалізовано.

Рекомендуємо компаніям почати задумуватись над цим питанням вже зараз, щоб визначити стратегію та випередити хвилю. Подумайте про своє управління даними, про протоколи їх використання. Як ви будете використовувати і навчати ШІ, які правила та процедури стоятимуть за цим.

Хоча технологія генеративного штучного інтелекту може порушити величезну кількість ролей і бізнес-моделей, вона також загрожує перевернути усталене домінування цифрових гігантів, включаючи Google.
Microsoft Bing, яка ніколи не була сильним конкурентом найпотужнішій пошуковій системі у світі, тепер розглядається як серйозний конкурент у змаганні за ефективне впровадження штучного інтелекту в пошук після запуску служби ChatGPT в обмеженій бета-версії в лютому.

Google займає 85 відсотків пошукового ринку в порівнянні з лише 9 відсотками Bing, але вперше за два десятиліття це домінування може змінитись.
Компанія зосереджена на прискоренні запуску власних продуктів.
І все ж, коли Bard, її пошукову систему з підтримкою штучного інтелекту, показали громадськості на початку лютого, акції батьківської компанії Google Alphabet впали через очевидну помилку в демонстрації Bard.

За приблизними підрахунками, американські компанії щорічно витрачають лише 73 мільярди доларів на те, щоб оптимізувати свою позицію в результатах пошуку Google або забезпечити показ свого вмісту, коли хтось ставить запитання в Інтернеті. Ще майже 225 мільярдів доларів, витрачених минулого року безпосередньо на Google на AdWords, щоб забезпечити показ медійної реклами та списку продуктів у верхній частині сторінки.

Зміни в ландшафті онлайн-пошуку, який залишається стабільним понад 20 років, можуть мати несподівані наслідки для бізнесу. За оцінками, органічний і платний пошук відповідають за 80 відсотків трафіку на веб-сайти.  Вбудовування інструментів штучного інтелекту в пошукові системи може посилити проблему фактичного зникнення з поля зору веб-сайтів компаній, оскільки пошукові системи з підтримкою штучного інтелекту надають відповіді та збільшують частоту так званого пошуку без кліків.

Візьміть наведений Microsoft приклад пошуку пилососа для шерсті домашніх тварин за допомогою Bing із доповненням штучного інтелекту.
Хоча інформацію про порівняння пилососів колись могли надавати онлайн-магазини, щоб отримати конкурентну перевагу під час пошуку, тепер цю інформацію можна зібрати та вивести на поверхню за допомогою штучного інтелекту та відобразити поруч із рекламою конкурентів.

Виникає питання, що мені потрібно зробити, щоб опинитися на першому місці в пошуковій системі? Я можу бути зверху на кілька секунд або я можу повернутися до сторінки три, чотири чи п’ять — і ніхто мене ніколи не знайде.

Для онлайн-компаній справді важко зрозуміти, як змінюються правила та що їм потрібно буде зробити. У змаганні за переписування досвіду пошуку високі ставки.

Незважаючи на обмежене використання Bing для пошуку, Microsoft повідомила інвесторам, що кожен відсоток збільшення частки ринку може призвести до 2 мільярдів доларів додаткового доходу від реклами.
Наразі все змінюється занадто швидко. Microsoft запустила це. Google зробив це. Але вплив на компанії буде дуже різним. Якщо Microsoft програє цю битву за пошук, то гаразд, це була гарна пригода. Але якщо Google програє цю битву?

Більше інформації у повній версії статті за посиланням