Англійська продовжує відігравати ключову роль у міжнародній комунікації. Щоб вільно спілкуватися з іноземними бізнес-партнерами, недостатньо просто вивчити десятки тисяч слів, запам’ятати модні сленгові вирази та записати декілька ефектних ідіом. Відточувати навички ділового спілкування необхідно через регулярні діалоги, без яких досягти суттєвого прогресу практично неможливо.

Можна скільки завгодно вивчати англійську – ходити на курси, читати тексти, слухати аудіо, і навіть дивитися фільми, але якщо ваше навчання не передбачає наявність вправ, котрі розвивають саме навичку говоріння, все інше не має жодного сенсу.

Нестрашно, якщо весь цей час ви вчили повсякденну англійську – все одно вам необхідно мати базові навички, які допоможуть розпочати роботу над вивченням ділової англійської.

Є багато причин, чому варто вивчати професійну англійську, це і вміння складати звіти, і здатність здійснювати дзвінки з діловими партнерами та можливість висловити свою пропозицію з того чи іншого питання на черговій нараді.

Зрештою, ділова англійська потрібна не просто для успішної кар’єри, а щоб бути на одному рівні з колегами та стати повноцінною бойовою одиницею офісу.

Якщо ви вже маєте рівень Intermediate і прагнете якнайшвидше досягти Upper-intermediate та ще й у бізнес-комунікації, необхідно вибрати підходящий бізнес-курс англійської з ухилом на розмовну практику. Навичку говоріння досить важко освоїти вдома самостійно. Можна сотні годин провести за заучуванням слів у додатку на телефоні, але вони так і залишаться лише словами, які ви навряд чи згадаєте у потрібний момент на переговорах з іноземними колегами.

Для набуття впевненості у діалозі – треба спілкуватися, потрібно програвати різні ситуації з партнером на уроці, аби відточити навичку як розуміння, так і висловлювання власних думок граматично правильно та лаконічно. Це означає, що на ваших мовних курсах, мінімум 70% уроку має бути присвячено саме діалогізованій мові (бажано в парах або групах), оскільки саме такий вид діяльності розвиває вміння правильно ставити запитання та логічно вибудовувати свої відповіді на запитання співрозмовника.

Така практика допомагає не лише подолати мовний бар’єр і позбутися страху публічних виступів, а й “відшліфує” ваше вміння імпровізувати, що допоможе швидше орієнтуватися у непередбачених ситуаціях.

Не намагайтеся зробити неможливе і перестрибнути на одну-дві сходинки вище. Рівні придумані не просто так, і кожен із них містить необхідний мінімум словникового запасу та граматичних тем, які дадуть вам необхідну базу для освоєння наступної сходинки. Вчіть мову свідомо та ретельно. Намагайтеся розібратися та досконально засвоїти ту граматику, яка дана на вашому рівні. І тоді ніякий новий рівень не стане для вас непосильним.

Безумовно, можна читати бізнес-літературу чи новини, дивитися кіно чи слухати музику – все це буде гарним доповненням до вашої інтенсивної роботи над собою. Необхідно навчитися думати англійською. Ви помітите, що, коли ви думаєте англійською, вам також стає легше говорити англійською.

Уявіть, що ваш перший, другий або десятий досвід комунікації з діловим партнером ось-ось почнеться, можливо, ви відчуваєте хвилювання і все ще не дуже впевнені у своїх здібностях. Щоб бути на одній хвилі зі своїм діловим партнером і не нашкодити комунікації, слід заздалегідь опрацювати кілька ключових моментів:

У будь-якому разі доведеться займатися не тільки на уроках, але це не вирок. Ці зусилля варті того, аби частину свого часу витратити на щось цінне та практичне, щось, що точно принесе дивіденди у майбутньому.