У липні 2021 багато новинних сайтів стали повідомляти про рекорди в експорті морозива з України. Нам ця тема здалась цікавою і ми вирішили копнути глибше.

Україна вчасно отримала дозвіл на експорт морозива до ЄС

У 2016 році 10 українських підприємств отримали можливість постачати продукцію в ЄС. Це стало справжнім поштовхом для виробників — їм вдалося суттєво збільшити продажі в країнах Євросоюзу і зменшити залежність від одного з традиційних великих покупців українського морозива, Росії. І вчасно! З 2 липня 2021 року уряд РФ заборонив імпорт морозива з України.

Майже все морозиво на наших прилавках – українське

Українці полюбляють вітчизняне морозиво — частка імпорту на ринку не перевищує 1 відсотка. Але наша країна все одно  імпортує холодні ласощі з-за кордону, переважно з країн ЄС і Молдови. Продукт зберігається при -25 градусах і для його перевезення потрібно забезпечити відповідні умови, тож не дивно, що більшість партнерів України в торгівлі морозивом — географічні сусіди.

 

Експорт з України помітний на фоні експорту з інших країн

Об’єми експорту українського морозива настільки зросли, що наші виробники були б помітні навіть серед найбільших експортерів цього продукту серед країн ЄС. Вочевидь, до Франції нам ще далеко, але на показники Бельгії вже можна дивитися без заздрощів.

Але ціна експорту невисока

З об’ємами експорту все нібито добре, а ось з цінами не дуже. Українське морозиво — не преміальний продукт. Експорт морозива приносить Україні 2,3 долара за кілограм, а ось імпорт коштує майже в 3 рази більше. Тобто над просуванням продукції і брендінгом нашим виробникам доведеться попрацювати. В цьому можна навчитися у тих самих французів — вони продають свій десерт в середньому на 1 євро за літр дорожче ніж німці і на 20 центів – ніж італійці з їх славетним джелато.

Повна версія інфографіки

Експорт морозива інфографіка