Мексика стала прикладом успішного оцифрування податкових процесів, вразивши світ своїми досягненнями, особливо в умовах, коли колишня репутація країни, як однієї з найгірших для ведення бізнесу, викликала серйозні сумніви.

Починаючи з реєстрації торгових точок і переходячи до впровадження електронних рахунків-фактур та електронних підписів, Мексика стала однією з лідерів у цифровому адмініструванні податків. Електронні перевірки податків спростили процес подання податкових декларацій і допомогли знизити ухилення від сплати податків.

Результати вражають: база оподаткування зросла на понад 150%, а рівень ухилення від сплати податків серед компаній знизився з 35% до 16%. Це демонструє, що цифрова стратегія може призвести до значного підвищення надходжень до бюджету.

Паралельно з цим, мексиканські компанії були змушені модернізувати свої процеси та оцифрувати облік, щоб відповідати новим податковим вимогам.

Звичайно, іншим країнам, які розглядають подібні ініціативи, необхідно враховувати довгострокові інвестиції у цифрові технології та забезпечення готовності до змін у податковому режимі.

Мексика безумовно довела, що оцифрована податкова система може суттєво покращити фінансову стабільність країни і сприяти росту бізнесу. Цей приклад є досить важливим для інших країн, які прагнуть подолати податкові виклики та забезпечити собі стабільний економічний розвиток.

Бажаєте дізнатися більше, переходьте на повну версію матеріалу.