Парламент Кіпру запроваджує податок на репатріацію (withholding tax) при виплаті роялті, дивідендів та процентів на користь компанії, яка є податковим резидентом країни, включеної до чорного списку ЄС, або компанії, зареєстрованої в будь-якій з країн, включених до чорного списку ЄС, і яка не є податковим резидентом будь-якої іншої країни. Зміни також стосуються виплат роялті та процентів на користь компаній-резидентів низькоподаткових юрисдикцій. Однак такі зміни стосуються невизнання таких витрат при зменшенні прибутку до оподаткування.

І. Податкові юрисдикції, які не співпрацюють з метою оподаткування.
Юрисдикції, які були колективно оцінені державами-членами ЄС як такі, що не співпрацюють у податкових цілях відповідно до Кодексу поведінки ЄС. Список, затверджений Радою ЄС 8 жовтня 2024 року та оновлений у лютому 2025 року, складається з 11 юрисдикцій:
Американське Самоа, Гуам, російська федерація, Американські Віргінські Острови, Ангілья, Палау, Самоа, Вануату, Фіджі, Панама та Тринідад і Тобаго.
Роялті
Роялті, сплачені компанії, яка є податковим резидентом країни, включеної до чорного списку юрисдикцій, що не співпрацюють з ЄС, або компанії, зареєстрованій в одній з таких країн, і яка не вважається податковим резидентом країни, що не входить до чорного списку, можуть розглядатися як витрати, що зменшують оподатковуваний прибуток, і до них буде застосовано податок на репатріацію в розмірі 10%.
Проценти
Проценти, сплачені компанії, яка є податковим резидентом країни, включеної до чорного списку юрисдикцій, що не співпрацюють з ЄС, або компанії, зареєстрованій в одній з таких країн, і яка не вважається податковим резидентом країни, що не входить до чорного списку, можуть розглядатися як витрати, що зменшують оподатковуваний прибуток, і до них буде застосовано податок на репатріацію у розмірі 17%.
Дивіденди
Дивіденди, що виплачуються компанії, яка є податковим резидентом країни, включеної до чорного списку юрисдикцій, що не співпрацюють з ЄС, або компанії, зареєстрованій у країні, включеній до чорного списку, яка не вважається податковим резидентом країни, що не входить до чорного списку, підлягають оподаткуванню спеціальним внеском на оборону в розмірі 17% («SDC»).

ІІ. Низькоподаткові юрисдикції
Низькоподаткові юрисдикції визначаються як юрисдикції третіх країн зі ставкою корпоративного податку нижче 50% від ставки податку на Кіпрі.

Роялті/Проценти
Роялті/Проценти, сплачені компанії, яка є податковим резидентом у низькоподатковій юрисдикції, не можуть розглядатися як витрати, що зменшують оподатковуваний дохід Кіпрської компанії. Податок на репатріацію не застосовується.
Дивіденди
Дивіденди, виплачені компанії, яка є податковим резидентом юрисдикції з низьким оподаткуванням, підлягатимуть сплаті спеціального оборонного внеску («SDC») у розмірі 17%.

Зміни, що запроваджуються в законодавстві Кіпру є комплексними, тому рекомендуємо вам звернутись до команди професіоналів. Ми можемо допомогти з аналізом впливу перспективного законодавства на поточну структуру. Оскільки податкове планування є завжди доцільнішим, ніж виправлення помилок після.

В частині низькоподаткових юрисдикцій зміни вступаю в силу з 1 січня 2026 року. Зміни щодо виплат на користь резидентів юрисдикцій із «Чорного списку ЄС» вже є чинними.

З оригіналом інформаційного матеріалу можна ознайомитись за посиланням