За результатами дослідження 2017 CFO Survey, 40 відсотків фінансових директорів вважають стратегічне планування одним зі своїх головних пріоритетів поряд зі звичайними завданнями, такими як збільшення грошового потоку і зниження витрат. Опитування також продемонструвало, що управління ризиком входить до компетенції фінансового директора: дві третини респондентів заявили, що мають намір впроваджувати стратегію управління ризиками як частину бізнес-стратегії.

Сьогоднішні фінансові директори визначають напрям руху бізнесу, його розвиток і надають рекомендації щодо ключових моментів, таких як запуск нових продуктів, злиття і поглинання.

Формування цілісного погляду на розвиток бізнесу

У минулому типовий бізнес-план починався з розробки загальної стратегії, й фінансовому директору надавалось управління бюджетами. Сьогодні ці процеси зливаються в один. Залучаючи фінансовий департамент до стратегічного планування, компанія отримує більш цілісне уявлення про кроки, які належить зробити в подальшому.

Наприклад, якщо IT-відділу надано одноосібний контроль над планами запуску нового продукту, люди можуть просити значного збільшення чисельності персоналу без чіткого пояснення, чому це необхідно, а також наполягати на скороченні інших відділів або знятті допуску для них. Результат: невдалий запуск продукту. Якщо на початковому етапі постановки завдання буде присутній фінансовий директор, він зможе оцінити реальність виконання цілей і вказати на допущені помилки, замість того, щоб в останню хвилину складати бюджет для нездійсненних задумів.

Оцінка доступності ресурсів

Ще одне важливе завдання для фінансового директора розподіл ресурсів. Йдеться не тільки про гроші, а про персонал, технології і ланцюжок поставок, які необхідні, щоб зробити компанію успішною. Сучасний фінансовий директор повинен знати, які ресурси доступні компанії, звідки в разі необхідності їх можна відкликати, куди перекинути й де взяти ще при нестачі.

Якщо продукт неконкурентоспроможний, потрібно наймати розробників або купувати іншу компанію? Це і є рішення про розподіл ресурсів — розуміння не тільки грошового балансу, а й конкурентного середовища.

Щоб отримати це всеосяжне і цілісне уявлення про компанію, потрібно передати більшу кількість функцій саме фінансовому директору, оскільки, зважаючи на специфіку посади, саме він здатний стати кращим стратегічним партнером генерального директора.

Агрегація достовірних даних у компанії

Сучасного фінансового директора можна розглядати як консолідатора всіх видів даних з різних відділів. Як і при роботі з ресурсами, здатність збирати дані з відділів продажів, виробництва, маркетингу та інших допомагає фінансовому директору зробити висновок про стан компанії.

Коли фінансові директори обізнані про всі бізнес-функції, вони стають “хранителями” надійної інформації, яка була перевірена фінансовим відділом.

З цього випливає, що фінансовий директор має стати консультантом з питань великих і малих змін: від найму на роботу до виходу на ринок. Це людина, яку в будь-який момент можна залучити до вирішення конкретного завдання, не чекаючи, поки вона вивчить його всебічно, тому що має вже всі необхідні відомості.

via
Business vector created by freepik – www.freepik.com