Об’єм грошових надходжень в розвиток енергетичного сектору повертається на докризовий рівень. За оцінками Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), глобальні інвестиції у галузь у 2021 році збільшаться на 10% – до $1,9 трлн. Відновлювальні джерела енергії домінуватимуть в інвестиціях в нову генерацію електроенергії, і очікується, що на їх частку припадатиме до 70% капіталовкладень.

“Завдяки швидкому вдосконаленню технологій і скороченню витрат долар, витрачений на розгортання вітрової і сонячної фотоелектричної енергетики сьогодні, дає в чотири рази більше електроенергії, ніж долар, витрачений на ті ж технології десять років тому”, – зазначається у повідомлені МЕА.

Фінансові ринки також показують обнадійливі ознаки для інвестицій у відновлювальну енергетику і ще більше довіряють фінансування проєктам, які працюють у ВДЕ.

Еволюція додавання потужностей відновлюваної електроенергії

Згідно нової дорожньої карти МЕА, до 2030 року інвестиції в чисту енергію повинні збільшитися втричі. Країни, великі, середні та малі компанії беруть ще амбітніші зобов’язання щодо виконання глобальних цілей сталого розвитку, серед яких екологічному питанню відведено чимало завдань.

Глобальні інвестиції в екологічно чисту енергію та енергоефективність, 2017-2021 роки

За словами Олександра Баськова, керівника напрямку сталого розвитку Baker Tilly, сповідування принципів сталого розвитку і нульових викидів стає нормою повсякденного життя бізнесу, тоді як компанії, які не дотримуватимуться цих принципів, матимуть незадовільну репутацію. “Міста та компанії ще активніше будуть наближатись до показників нульового рівня викидів і займатися розвитком додаткових потужностей відновлювальних джерел енергії – вважає Олександр. – У найближчі декілька років підприємства краще усвідомлять свою роль і намагатимуться досягнути найбільш помітних результатів”.

Нещодавнє опитування українського бізнесу компанією InVenture показало, що альтернативна енергетика знаходиться в числі пріоритетних напрямків, в які готові інвестувати локальні підприємці.

 

Перехід до виробництва екологічно чистої енергії є ключем у боротьбі зі зміною клімату. Майбутнє світової енергетики і клімату ще більше залежатиме від рішень, прийнятих в країнах з ринковою економікою і країнах, що розвиваються.