Сила громадськості та  громад в  Україні з кожним роком зростає. Цьому допомагає як нове законодавство щодо участі громадськості в  охороні довкілля: стратегічна екологічна оцінка, оцінка впливу на довкілля, децентралізація, корпоратизація підприємств, так і дух часу сьогодення, коли українці все більше беруть участь у облаштування свого середовища, готові до відповідальності та визначення свого і оточуючих майбутнього.

Зміни відбуваються настільки стрімко, що  бізнес-середовище не  встигає змінитись у  своїй бізнес-практиці та  адаптуватись до  нової ситуації. Виходить ситуація, коли замість позбутись недоліків старого укладу справ і здобути вигоди нового, отримуються недоліки старого і нового.

Багато проектів заморожуються через конфлікти і неможливість реалізації. Підприємствам, містам і громадам необхідно бути достатньо обізнаними у  всіх особливостях, щоб у  повній мірі скористатись новими механізмами участі громадськості. Це дається нелегко, але вже є перші успішні ластівки, і в нашому третьому випуску ECO_brochure_III ми хочемо про це розповісти.