9 квітня 2009 року аудиторська компанія Бейкер Тіллі Україна (Baker Tilly Ukraine) та київський офіс міжнародної юридичної компанії Бейкер і Макензі (Baker & McKenzie) організували і провели практичній семінар «Досягнення ефекту синергії під час угод злиття и поглинання шляхом використання процедур Due Diligence».

Унікальність та основна відмінність даного семінару від інших подібних форматів у тому, що спеціалісти у галузі юриспруденції, фінансів та податкового

права розглядали практичні аспекти структурування угод M&A, розповідали про алгоритм оцінки податкових, юридичних та фінансових ризиків при купівлі бізнесу.

Як наголосив Олександр Почкун керуючий партнер компанії Бейкер Тіллі Україна: “дуже важливо розглядати використання процедур Due Diligence у трьох площинах: юридичній, податковій та фінансовій, даний підхід допоможе компаніям більш чітко зрозуміти сутність та специфіку угод ( M&A)».

Розглянуті питання визначення якості EBITDA, грошових потоків, аналізу робочого капіталу та питання управління ціною угод за допомогою процедур класичного Due Diligence.

Джеймс Хітч, керуючий партнер та керівник практики корпоративного права та злиття і поглинання у київському офісі «Бейкер і Макензі», підкреслив: «Під час реалізації угод злиття та поглинання дуже важливо враховувати існуючі і приховані ризики, котрі легше мінімізувати на початковій стадії угоди. Due Diligence може стати ефективним інструментом для їх ідентифікації і усунення».

Партнери практики корпоративного права та злиття і поглинання у київському офісі «Бейкер і Макензі» Микола Стеценко та Вячеслав Якимчук розповіли про переваги та недоліки опосередкованого продажу акцій українських компаній, а також про практичні аспекти управління ризиками».

Партнери компанії Бейкер Тіллі з Великобританії Пол Джонсон та Стівен Мейсон поділилися досвідом проведення процедур Due Diligence ( процедури класичного Due Diligence, які прийняті у країнах Західної Європи). Учасники семінару, представники українського бізнесу отримали можливість поглянути на свій бізнес очима іноземних інвесторів, а також, зрозуміти, які очікування по відношенню до українських партнерів, угод M&A та консультантів є у іноземних інвесторів.

Ірина Чернова керівник практики M&A и Due Diligence Бейкер Тіллі Україна розповіла про особливості проведення процедур Due Diligence Бейкер Тіллі Україна розповіла про особливості проведення процедур Due Diligence в Україна, та вплив на них особливостей українського фінансового та податкового обліків.

На семінарі були присутні представники більш ніж 50 відомих західних та вітчизняних компаній. Більшість учасників виявили зацікавленість у відвідуванні подібних заходів, організованих «Бейкер Тіллі Україна» та київським офісом «Бейкер і Макензі».