Український офіс Transparency International та глобальна ініціатива OpenOwnership разом з Міністерством юстиції України та Державним агентством з питань електронного урядування 22 травня 2017 року підписали меморандум про співробітництво.
Документом передбачено передачу Україною даних про реальних власників українського бізнесу, які розміщені у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань до глобального реєстру бенефіціарних власників компаній.
Для забезпечення практичної реалізації надання інформації з реєстру Уряд підкоригував відповідний порядок та оновив вартість цих послуг (постанова КМУ від 18.05.2017 р. № 339).
Розмір плати за надання відомостей з Єдиного держреєстру у 2017 році
Нагадаємо, що Україна однією з перших європейських країн запровадила ведення реєстрів бенефіціарів ще у 2014 році (Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» від 14 жовтня 2014 року N 1701-VII).  
Відзначимо, що тенденція до розкриття інформації про кінцевих бенефіціарів на локальному рівні з подальшим обміном відомостями про дійcних власників бізнесу між державами набуває все більшого поширення у світі. 
Нормативним фундаментом даних ініціатив є стандарти та рекомендації FATFз боротьби із відмиванням грошей і так звана «Четверта антивідмивочна директива ЄС» (4th Anti-Money Laundering Directive), положення якої планують повністю імплементувати у 2017 році.
Зауважимо, що наразі активність у створенні відкритих реєстрів кінцевих вигодонабувачів проявляє ціла низка країн.
Зокрема, з 1 квітня 2017 року діє законодавчий припис щодо ведення компаніями та партнерствами реєстрів бенефіціарних власників (контролерів) у Сінгапурі. Така вимога діє і для закордонних компаній, що зареєстровані на території Сінгапуру, а також стосується номінальних директорів.  
Управлінням бухгалтерського обліку та корпоративного регулювання Сінгапуру (ACRA) з цього приводу випущені відповідні рекомендації по веденню реєстрів:
Реєстри зберігатимуться за місцем ведення діяльності, а доступ до відомостей з нього матимуть Держреєстратор, ACRA та інші держоргани.
Також про свої наміри створення публічних реєстрів бенефіціарних власників для своїх компаній заявили Австралія, Італія та Франція. Обмежитися ж створенням реєстру нерезидентських трастів висловила намір Нова Зеландія.  
Великобританія у квітні 2017 попередила про «ативідмивочні» зміни у своєму законодавстві та підготувала відповідні роз’яснення по розкриттю інформації та формуванню реєстрів.    
Навесні 2017 року свої наміри по створенню єдиного реєстру бенефіціарів було оприлюднено Нідерландами. Держателем реєстру має стати Торгова палата Нідерландів, а доступ до інформації буде декількох рівнів – загальні відомості відкриті для загального доступу, більш розширена інформація надаватиметься уповноваженим держорганам.   
Над прийняттям профільного закону щодо прозорості бенефіціарних власників (Incorporation Transparency and Law Enforcement Assistance Act) працюють і в США.