Державна фіскальна служба в індивідуальній податковій консультації від 21.03.2018 року № 1153/6/99-99-15-02-02-15/ІПК надала пояснення чи будуть визнаватися господарські операції сільськогосподарського товаровиробника – платника єдиного податку четвертої групи з реалізації продукції на експорт контрольованими операціями.

Визнання господарських операцій контрольованими здійснюється для цілей нарахування податку на прибуток підприємств у разі, якщо вони впливають (можуть впливати) на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків (пп. 39.2.1.1, пп. 39.2.1.4 Податкового кодексу України, надалі – ПКУ).

В той же час, платники єдиного податку четвертої групи – сільгосптоваровиробники, звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств (пп. 297.1 ПКУ).

Господарські операції такого сільгоспвиробника із реалізації сільськогосподарської продукції на експорт не впливають та не можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств, так як платник звільнений від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з цього податку.

Таким чином, господарські операції сільськогосподарського товаровиробника, здійснені ним під час перебування на спрощеній системі оподаткування, не визнаються контрольованими відповідно до ст. 39 ПКУ.