Офіс великих платників Державної фіскальної служби України на своєму офіційному сайті розмістив нагадування щодо необхідності подання Звіту про контрольовані операції за 2017 рік.

Платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, відповідно до пп. 39.4.2 Податкового кодексу України (надалі – ПКУ) зобов’язані подати Звіт про контрольовані операції до 1 жовтня року, що настає за звітним.

Відповідно до п. 3 розділу 1 Порядку складання звіту  про контрольовані операції1 якщо останній день строку подання Звіту про контрольовані операції припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Враховуючи, що останній день подання Звіту про контрольовані операції за 2017 звітний рік (30.09.2018 р.) припадає на вихідний день (неділя), платники податків мають подати такий звіт не пізніше 01.10.2018 р.

Звіт про контрольовані операції на відміну від податкової декларації подається виключно в електронній формі за допомогою засобів електронного зв’язку із дотриманням закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису (пп. 39.4.2 ПКУ).

Контролюючий орган акцентував увагу,  що з урахуванням особливостей електронного документообігу платникам податків варто заздалегідь подбати про своєчасне подання Звіту про контрольовані операції з метою можливості у разі його неприйняття з будь-яких технічних або форс-мажорних обставин вжити заходів для вирішення цього питання до завершення граничного строку подання Звіту про контрольовані операції.

Нагадаємо, форма Звіту про контрольовані операції та порядок його складання залишились незмінними як і під час подання звітності по ТЦУ за 2016 рік (Порядок № 8).

________________________


1Наказ МФУ від 18.01.2016 № 8 «Про затвердження форми та Порядку складання звіту  про контрольовані операції» (надалі – Порядок № 8)