20-го грудня Baker Tilly Україна разом з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України за підтримки Спілки українських підприємців (СУП) провели відкриту зустріч “Енергоефективність підприємства, перспективи регулювання відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС”

Її метою було налагодження діалогу з підприємствами для постійного обміну думками; вироблення спільної позиції при внесенні проектів нормативно-правових актів до Верховної Ради України; обговорення комплексного механізму стимулювання підприємств до енергоефективності.

На зустрічі обговорювався майбутній механізм державної підтримки заходів з підвищення екологічності, який стосується підприємств різних форм власності і видів діяльності.

Держенергоефективність зі свого боку закликає бізнес активніше долучатися до процесу імплементації положень єврозаконодавства, адже саме за цими правилами доведеться працювати.

«Ми потребуємо пропозицій від бізнесу і розуміємо важливість відкритості цього діалогу. Так, держава має прийняти відповідні нормативні акти, але ж ці «правила гри» мають враховувати думку бізнесу і бути прозорими та зрозумілими», – зауважила Буренко Тамара Олексіївна, заступник директора Департаменту – начальник управління моніторингу та інформатизації Департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності.

Наразі у відомстві працюють над концептом, яким, серед іншого, передбачається нова структура екологічного оподаткування. Основна мета – стимулювання зменшення споживання палива та спрямування зібраних коштів виключно на фінансування заходів з енергоефективності.

Як зазначив Олександр Баськов, експерт зі сталого розвитку Baker Tilly, бізнес, що мислить стратегічно, зрештою завжди у більш вигідній позиції. Дійсно, імплементація євростандартів у сфері енергоефективності для України може вважатися довгостроковою перспективою. Втім, з огляду на той факт, що 30 % собівартості європейської продукції становлять саме екологічні платежі – вітчизняному бізнесу вже сьогодні варто подбати про свою конкурентоспроможність за таких умов.