4 липня 2014 Верховною Радою був прийнятий Закон № 1588-VII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів”. Даним Законом зокрема вводиться в дію податок на доходи з депозитів та інших рахунків.

Згідно із Законом, відсоткові доходи вкладників*, незалежно ні від суми депозиту, ні від суми отриманих по ньому відсотків, оподатковуються за ставкою 15%, починаючи з 2-го серпня 2014 року.

Фахівці «Бейкер Тіллі» разом з експертами банку ПУМБ вирішили показати, як буде діяти цей податок. На даній інфографіці ми зобразили співвідношення розміру податку та суми отриманого за депозитом доходу. Розрахунки зроблені на прикладі відсоткових ставок за депозитом «Дохідній» з виплатою відсотків в кінці строку 90 днів, який пропонується банком ПУМБ станом на 08.08.2014 р.


* – Не належать до бази оподаткування даними 15% -ним податком такі доходи, отримані у вигляді відсотків: 
  • пп 165.1.2. – доходи, отримані платником податку у вигляді відсотків, нарахованих на цінні папери, емітовані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику і на боргові зобов’язання Національного банку України);
  • пп. 165.1.41. – доходи у вигляді відсотків на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат. Ознаки таких рахунків визначаються Національним банком України.