Бюджет країни показує не лише джерела коштів та їх призначення. За бюджетом стоїть грамотний аналіз потреб держави. Наскільки адекватний бюджет України на 2018 рік – у нашій новій інфографіці.

Україна витрачає грошей більше, ніж отримує

У цьому році знову відзначається бюджетний дефіцит, що становить 2,3% від ВВП. Це не катастрофічне значення, але проблема в тому, що з року в рік становище повторюється. Ситуація, коли країна отримувала грошей більше, ніж витрачала, востаннє спостерігалася у 2002 році.

Більшу частину доходів Україна отримує від податків, причому половину забезпечує податок на додану вартість.

Основні статті витрат – перерахування до місцевих бюджетів і погашення держборгу.

Прогнози економічної ситуації в країні не співпадають з реальністю

Прогнози Мінфіну виглядають оптимістичнішими, ніж реальний стан. Рівень інфляції та безробіття вище, а зростання ВВП – нижче. Або Мінфін погано виконує роль аналітика, або спеціально дає заспокійливі прогнози. У будь-якому випадку це призводить до невірної оцінки можливостей країни. Як результат – підвищення дефіциту позики, відсутність економічного розвитку.

Гроші витрачаються на збір коштів

Найбільш витратні сфери – збір податків і казначейське обслуговування. А це значить, що більша частина грошей витрачається на сам процес збору та використання коштів урядом.

Дізнатись більше фактів про бюджет можна з інфографіки нижче.

 

Крім того, сьогодні ми публікуємо велике дослідження Бюджет України – 2018. Воно детально пояснює деякі статті видатків та показує, наскільки ефективним є бюджет. Окрема сторінка присвячена порушенням, допущеним при ухваленні бюджету, його ризикам та проблемам.

Завантажити дослідження можна, клікнувши на посилання.

Партнером проекту виступило контент-маркетингове агентство Top Lead.