Кукурудза — найважливіша експортна агрокультура України. За 2017/2018 МР було експортовано 18,5 млн тонн на суму $2,7 млрд. Це 15% всього доходу від агроекспорту.

Експорт кукурудзи впав на 11%

Україна посідає 8-е місце у світі з виробництва кукурудзи і 4-е місце у світі за експортом. Проте показники цього року значно зменшились порівняно з минулим. Виробництво впало на 14%, а експорт — на 11%. Причому на експорт пішло 80% кукурудзи, що вироблена.

47% української кукурудзи експортується в ЄС

Головні імпортери української кукурудзи — це Китай (16,4%), Єгипет (14%) і Нідерланди (11,4%). Головний регіон експорту — ЄС, сюди продається 47% всієї експортної кукурудзи.


Врожай кукурудзи постраждав через несприятливу погоду

Врожайність зернової кукурудзи впала до 5,5 тонни з гектара, хоча посівні площі порівняно з минулим роком збільшилися на 5% — до 4,5 млн га. Головна причина падіння врожайності — погодні умови. У травні на поля випав сніг, влітку стояла спека та засуха — все це сильно позначилось на вегетації кукурудзи.

У США, що є лідером з виробництва кукурудзи, врожайність у 2017 році становила 11 т/га, у Китаї — 6 т/га, в Бразилії — 5 т/га.


Щоб дізнатися ще більше про агросектор, завантажте нове видання інфографічного довідника “Агробізнес України”, клікнувши по банеру.Автор довідника “Агробізнес України” — контент-маркетингове агентство Top Lead і Latifundist за підтримки партнерів: аудиторської компанії Baker Tilly, юридичної фірми Aequo та Credit Agricole Bank. Інформаційний та аналітичний партнер — BusinessViews і Latifundist.