У вас з’явилась ідея. З чого почати її реалізацію? Mind map — універсальний інструмент роботи з задачами, який дозволить з самого початку створити дорожню карту їх вирішення.

Зазвичай ми розв’язуємо проблеми двома способами — перший можна назвати “як завжди”, інший — “за планом”. Другий варіант часто викликає труднощі. По перше, важко створити чітку і вірну послідовність дій для досягнення мети, по друге, якщо проблема комплексна, то опис можливих варіантів знищить структуру плану. Пропонуємо скористатись давно приlуманим інструментом Mind Map.

Mind Map — діаграма, на який зображені елементи і зв’язки між ними

Ідея є дуже простою:  побудова Mind Map — це пошук ідей і зв’язків між ними. Як шукати ідеї — окрема історія, це можна робити за допомогою брейнштормінгу, аналітики чи ще якось. А ось зафіксувати їх треба в Mind Map.  

Mind Map починається з центрального елементу

В середині Mind Map розташовується ідея або задача, яку потрібно вирішити. Після цього навколо центру починаємо додавати елементи, які безпосередньо пов’язані з ідеєю/задачею, наприклад, варіанти розв’язання проблеми, ресурси, технології, нові ідеї тощо, а також зв’язки між ними. Якщо треба, можна додати пріоритети або інші критерії і візуалізувати їх. Далі треба перейти до кожного нового елементу і повторити все, що було зроблено на попередньому етапі, але вже на іншому рівні. 

В такій логіці можна прописати розробку сайту, будівництво складу, організацію побачення — будь що з того, що допускає креативний або гнучкий підхід. 

Mind Map корисно використовувати для: 

  • планування,
  • візуалізації зв’язків між ідеями, етапами, елементами плану,
  • при брейнштормінгу,
  • при встановленні пріоритетів,
  • креативного підходу до вирішення проблем. 

Mind Map зручно створювати в спеціальних додатках

Існує велика кількість додатків, які роблять процес створення Mind Map швидким і зручним. Напевно, найбільш відомим з них є Miro, який є потужним інструментом роботи з ідеями. Є програмні продукти, які створені саме для Mind Mapping — Coggle, Mindly, MindMup, MindMeister, Scapple, Ayoa. Деякі з них будуть більш зручними для мобільних пристроїв, інші для командної роботи, треті для тих, хто цінує зручний інтерфейс. Майже всі вони платні, але є і безкоштовні опції, яких має вистачити, якщо цей інструмент вам потрібен лише час від часу. 

 

Mind Map — інтуїтивно зрозумілий інструмент, коли справа стосується простих проблем. Але більш складні ідеї чи процеси можуть вимагати більш розгалуженої діаграми, створити складніше. Тож, знайомство з Mind Map варто розпочати з опису за цією методикою окремих елементів, а вже з досвідом можна переходити до картування більш комплексних проблем. 

 

Ілюстрація для обкладинки: vecteezy.com