Сімейний бізнес змінюється, трансформуючись під вимоги ринку. Наступність сьогодні проходить складніше, власник готується до неї задовго до того, як вирішить передати компанію наступному поколінню. Змінюється саме поняття «сім’я, яка веде підприємницьку діяльність».

Глобалізація, розвиток цифрових технологій, нові стратегії управління та кризового менеджменту впливають на техніку передачі бізнесу спадкоємцям. Власник більше думає над тим, хто з його родичів здатний ефективно управляти компанією, ніж над тим, як примусити старшого сина взяти управління нецікавої йому справи на себе. Якщо ви все ще думаєте, що успадкувати компанію повинна старша дитина, незалежно від її побажань, ви позбавляєте свій бізнес можливості протриматися до наступного покоління спадкоємців.

Експерти Baker Tilly International протягом 4 років досліджували, як змінився процес наступності в сімейному бізнесі по всьому світу. Інтерв’ювання учасників дослідження проводилося в 56 країнах світу на дев’яти мовах. У новій епосі наступності бізнес зіткнеться з низкою складних і невизначених ситуацій. Будьте готові до них. 

Натисніть на картинку, щоб ознайомитися з результатами дослідження.