18 червня в Центрі сучасного мистецтва М17 пройшла стартова сесія форсайту проекту «Земельна відповідь», одним із фундаторів якоговиступаєкомпанія Baker Tilly.
Мета проекту – прогнозування сценаріїв змін в агросекторі України на найближчі 15 років.  Ініціатори проекту – компанії, що обслуговують аграрний сектор і зацікавлені в його розвитку.
«Завдання форсайту полягає не в тому, щоб підтримати певну політичну позицію. Завдання проекту в тому, щоб в системній і послідовній роботі окреслити сценарний простір, вивчити переваги і недоліки різних варіантів політичних рішень, усвідомити всі ризики і чинники розвитку ринку», – ще раз нагадав аудиторії Валерій Пекар, ведучий форсайту.
Перед початком форсайту екс-міністр АПК Олексій Павленко підкреслив, що в свідомості українців існує дуальність – з одного боку, громадяни виступають проти запуску ринку землі, а з іншого – хочуть мати право на продаж своїх паїв. На думку Олексія Павленка, завдання форсайту якраз і полягає в тому, щоб проявити полярності і не відмовлятися від різних точок зору, а навпаки – консолідувати їх.
У першій сесії форсайту взяли участь представники аграрного сектору та експертних спільнот. Вони спільно аналізували ключові глобальні та локальні тренди, які вплинуть в найближчому майбутньому на розвиток аграрної галузі, та окреслювали основні сценарії розвитку.
Результати першої сесії форсайту будуть презентовані 7 липня на конференції GRAIN UKRAINE.
Після цього розпочнеться велике онлайнове експертне опитування, а заключна сесія форсайту відбудеться на початку вересня.
«Мені сподобалося, що в форсайті брали участь не тільки фахівці аграрного сектора, але і представники інших професій, в тому числі художники. Це дозволило подивитися на питання розвитку аграрного сектору та економіки набагато ширше. Навколо теми ринку землі зараз багато маніпуляцій, і поки не вистачає об’єктивної інформації і роботи з міфами і страхами. Сподіваюся, що проект буде системно працювати в цьому напрямку» – поділився враженнями від участі у форсайтіОлександр Почкун.