Україна збільшила вирощування сої

У порівнянні з минулим маркетинговим роком урожай зріс на 500 тис. тонн — з 3,9 млн тонн до 4,3. Такі обсяги вивели нас на 8 місце серед світових виробників сої. Проте це не так вже й багато — Уругвай відстає від України майже на 1 млн тонн, тоді як ми від Канади — на 2,3 млн тонн.

manufacturers

Таке зростання — світовий тренд

Вирощування більшості олійних культур знаходиться майже на одному рівні вже протягом багатьох років. З соєю все інакше — протягом останніх 60-ти років її урожай помітно зменшувався лише чотири рази, але тільки тому, що було необхідно зрівняти попит з пропозицією. Останні 4 роки соя показує особливо високі темпи росту — на 36%, з 250 до 340 млн тонн.


production

Україна експортує 67% урожаю сої

За показником експорту ми займаємо 7 місце у світі і суттєво випереджаємо найближчих конкурентів: Росія відстає на 2,5 млн тонн; Індія та ЄС — на 2,7 млн тонн. Однак Уругвай, який вирощує менше, експортує більше за Україну.

20exporters of soybeans

Соя — головна олійна культура українського експорту

Експорт сої у 2016/17 МР приніс $1,13 млрд. Основні покупці — Туреччина ($298 млн), Єгипет ($227 млн) та Іран ($217 млн).

export of soybeans

Імпорт, на відміну від експорту, несуттєвий  

Імпорт становить лише 5 тис. тонн, тоді як країни з десятки найбільших імпортерів в основному придбали від 2 до 4 млн тонн. Головну роль на цьому ринку грає Китай — він імпортував 89 млн тонн сої.

importers of soybeans

В Україні соєю засіяно 1,9 млн га

Невелику посівну площу можна пояснити тим, що сою набагато складніше вирощувати, ніж пшеницю, соняшник та кукурудзу.

crop

Урожайність у Європі вища в 1,5 рази

В Європі з одного гектара в середньому отримують 3-4 тонни, тоді як в Україні — 2 тонни. Проте останні 5 років існує тенденція до зростання урожайності.

technical crops

Соя — надзвичайно перспективна культура. В світі її цінують за високий вміст білку, завдяки чому вона може замінювати м’ясо. Зі зростанням населення збільшуватиметься і потреба людей у дешевому білку. І соя чудово підходить, щоб вирішити цю проблему.


Agro Business