Якщо ви вирішили, що вашій компанії необхідний фінансовий директор, варто звернути увагу і на те, що генеральний і фінансовий директор мають бути на одній хвилі. Без цього успіх компанії може опинитися під загрозою.

У цих двох людей різні обов’язки, але вони потребують одне одного. У генерального директора є бачення і драйв; тоді як фінансовий директор знає все про фінансові можливості для здійснення ідей генерального директора.

Хороші взаємини CEO і CFO запорука плідної роботи

Коли у генерального і фінансового директора хороші відносини, підвищується впевненість у роботі та її прозорість. Це важлива частина партнерства між CEO та CFO.

Якщо фінансовий лідер довіряє концепції генерального директора, він буде з більшою ймовірністю підтримувати його рішення і надавати всю необхідну фінансову інформацію для ухвалення стратегічного рішення. Аналогічним чином генеральний директор довірятиме своєму фінансовому лідеру, якщо той спробує знайти рішення для впровадження нової стратегії, кампанії, бачення. Крім того, фінансовий директор повинен бути впевненим у висновках генерального директора і не боятися ставити запитання.

Фінансовий директор — помічник у досягненні успіху компанії

Керівник має зосередитися на майбутньому компанії. Генеральний директор — це капітан корабля, і його мета — привести компанію до успіху. І для цього йому потрібен помічник. Той, хто аналізує дані, радить і допомагає скерувати корабель вперед.

Що хочуть керівники від своїх фінансових директорів? За результатами опитування, 30% CEO вважають, що їхній фінансовий директор не розуміє і не допомагає їм з проблемами, з якими вони стикаються при управлінні компанією.

Фінансовий директор має розуміти, як можна реалізувати ідеї генерального директора, пропонувати рішення. Головне — співпраця.

Оцінити ситуацію і усунути перешкоди

Фінансовий директор — це другий пілот, довірений радник. CFO має бути в курсі фінансових тенденцій в компанії, в галузі та в економіці в цілому і стежити за тим, щоб генеральний директор знав про всі фінансові події.


Робота CFO полягає ще і в підтримці лідера, він допомагає оцінити ситуацію, усунути перешкоди і адаптуватися до змін, і це покращує здатність досягати цілей і зменшує ризики.


via