З 1999 року площа органічних земель у світі виросла на 360%, а кількість органічних виробників — на 1 000%, і ці показники найближчими роками не будуть сповільнюватись. Україна вже залучена у світове органічне виробництво і робить кроки для розвитку галузі й на законодавчому рівні. Розповідаємо в цифрах, на якому етапі перебуває органічне землеробство в нашій країні.

Україна посідає 11 місце в Європі за площею органічних земель

Україна посідає 11 місце в Європі за площею органічних земель — 381 тис. га. Однак це всього лише 1% сільгоспугідь нашої країни. Перше місце належить Іспанії, де обробляються 1,97 млн га органічних земель.

В Україні 294 органічних агропідприємства

Цього року зареєстровані 426 операторів органічного ринку, з яких 294 — аграрні підприємства.

Найбільш органічна область — Одеська

Найбільша площа сертифікованих органічних земель — в Одеській (102 тис. га), Херсонській (76 тис. га), Дніпропетровській (38 тис. га) і Житомирській (32 тис. га) областях, а найбільша кількість підприємств — у Одеській області.


Більшість агрокомпаній володіють невеликими площами органічних земель

Найбільша площа органічних земель у компанії “Арніка” — 15,8 тис. га, і тільки у п’яти компаній площа органічних земель перевищує 5 тис. га. Детальніше про українські органічні агрокомпанії ми писали тут.


90% української агропродукції прямує на експорт

На внутрішньому ринку реалізуються усього 10% агропродукції, виробленої в країні. Головні імпортери — Нідерланди, Німеччина і Велика Британія. А головні експортні культури — кукурудза і пшениця.


Щоб дізнатися про агросектор ще більше, завантажте нове видання інфографічного довідника “Агробізнес України”, клікнувши по банеру.Автор довідника “Агробізнес України” — контент-маркетингове агентство Top Lead та Latifundist за підтримки партнерів: аудиторської компанії Baker Tilly, юридичної фірми Aequo та Credit Agricole Bank. Інформаційний та аналітичний партнер — BusinessViews і Latifundist.