Коли футбольна команда втрачає свого зіркового гравця з-за травми посередині сезону, інші гравці повинні викладатись на 200%, щоби команда все ще могла виступити і виграти сезон. У компаніях теж трапляються втрати ключових співробітників. Така людина може звільнитися з кількох причин: переїзд, хвороба, нова можливість кар’єрного зростання або рішення почати свій власний бізнес. Проте це також може бути пов’язано з культурою, автономією співробітників, проблемами в управлінні або відсутністю зростання на робочому місці.

Як прийти до норми від втрати свого кращого співробітника?

По-перше, зберігайте спокій. Перенесіть свою довіру на співробітників, які залишаються. Дайте їм знати, що втратити Валерія або Вікторію буде деяким ударом по команді, але життя триває і бізнес розвиватиметься. Прийшов час усім рухатися вперед і здолати цю тимчасову перешкоду.

Мінімізуйте шкоду. Чи можна перерозподілити обов’язки співробітника, що звільняється? Якщо працівники, які залишилися, не мають деяких його навичок, можливо, ви можете взяти деякі функції на себе або найняти досвідченого фрилансера з цими навичками.

Знайдіть внутрішню заміну. Незамінних немає. Після навчання інший лояльний співробітник може зайняти вакансію, що звільнилася у вашій команді, і, швидше за все, здивує вас такими талантами і перспективами, яких не було у попереднього працівника. Якщо це не варіант, шукайте нового співробітника в штат.

Тепер вживайте заходів, щоби подібна ситуація не виникла знову

Дізнайтесь про реальну причину звільнення співробітника. Поговоріть з ним після того, як він подасть заяву, якщо це можливо. Поширеними причинами є відсутність цікавих завдань/проектів, обмежені можливості зростання і автономії співробітників, мікроменеджмент, дисфункціональна культура або почуття недооціненості. Вам може не сподобатися відповідь, але, принаймні, ви можете почати виправляти проблему, яка може призвести до звільнення й інших членів команди.

Визначте критичні навички, які мав колишній співробітник, і навчіть цьому інших. Перехресне навчання допомагає співробітникам бути більше залученим у бізнес і підтримувати ваші цілі.

Почніть готувати потенційні заміни. Як бізнес-лідер, ви ніколи не повинні зупинятись у пошуку способів залучити нові таланти, розвивати здібності людей і мотивувати їх залишатися у вашій команді.

via
Background vector created by photoroyalty – www.freepik.com