Коли справи у бізнесі просуваються добре, він все одно вимагає вкладень: для зростання і розвитку потрібне нове устаткування або більше місця, збільшення продажів може створити дефіцит грошових потоків, поки ви чекаєте оплати рахунків, і т. ін.

Скрутні часи можуть також повернути питання про залучення фінансування: продажі впали, сезонність вплинула на бізнес або, можливо, устаткування потребує заміни.

Коли необхідне фінансування?

“Фінансування” не одне й те ж, що “грошові кошти”, тому важливо спочатку визначити, чи дійсно бізнес потребує фінансування. Є декілька ситуацій, які дійсно вимагають фінансування. Розглянемо їх.

Нестача грошових коштів

Наприклад, ви повинні платити співробітникам кожні два тижні, але у клієнтів є 30 днів для оплати рахунків це створює дисбаланс у грошовому потоці. Якщо ваша діяльність росте і процвітає, можна отримати фінансування для покриття такої короткострокової нестачі грошових коштів. Проте якщо ваш бізнес зазнає труднощів, не шукайте фінансування в якості запобіжного заходу.

Великі покупки, які сприяють новому етапу розвитку і зростання

Іноді вам доводиться витрачати гроші, щоб заробити їх. Але як і при нестачі грошових коштів, робіть цей крок, щоб прискорити зростання, а не компенсувати невдачі. У міру зростання бізнесу вам може знадобитися нове обладнання, більші об’єкти і т. под. Або ви можете отримати можливість придбати інший бізнес. Ваша фінансова документація допоможе визначити, чи перебуває бізнес в ситуації, яка вимагає (і дозволяє) фінансування.

Надзвичайні ситуації

Обладнання старіє і виходить з ладу, співробітники роблять помилки, і якоїсь миті ви можете опинитись перед фактом великої купівлі, на яку не розраховували (принаймні найближчим часом). Якщо це має вирішальне значення для вашого бізнесу, іноді зовнішнє фінансування єдиний вихід.

 

Визначте характер дефіциту 

Якщо ви розумієте, що фінансування потрібне, наступний крок — визначити характер дефіциту. Необхідність є короткостроковою або тривалою? Короткостроковий брак грошових  коштів може бути результатом сезонних коливань, що повторюються. Якщо вам потрібно зробити великі інвестиції в жовтні, щоб придбати інвентар, який ви продасте в листопаді і грудні, у вас є короткострокова потреба. Якщо вам необхідно купити обладнання, щоб збільшити виробництво на 10% протягом наступних п’яти років — це довгострокова потреба.

Співвідносьте потреби з правильним типом фінансування

Постарайтеся покрити короткострокову потребу за допомогою короткострокової позики і довгострокової резервної заборгованості для інвестицій, які з часом додадуть цінність вашому бізнесу.

При порівнянні варіантів фінансування враховуйте умови погашення, всі необхідні гарантії, умови кредитування і відносні процентні ставки. Дізнайтеся про вимоги до фінансової звітності, необхідності аудиту і будь-якої спеціальної додаткової інформації, яку ви повинні розкрити кредиторові. Обов’язково запитайте про будь-які інші збори, які можуть стягуватись.

Збір документів для кредитора

Різні банки і кредитори проситимуть різні документи, але більшість з них хочуть побачити таку комбінацію:

  • податкові декларації
  • банківські виписки
  • звіт про рух грошових коштів
  • звіт про прибутки і збитки
  • прогнози продажів
  • юридичні ділові документи

Якщо ваш бізнес здоровий і вам просто треба трохи його підштовхнути, щоб рухатися вперед, почніть вивчати варіанти фінансування, які вам підходять.

 

via

Background vector created by pikisuperstar – www.freepik.com