У нещодавно опублікованому звіті Practice of Now, в якому було опитано понад 3 000 бухгалтерів у всьому світі, було виявлено, що 90% фахівців вважають, що культурні або еволюційні зміни відбуваються в їх професії вже зараз. А це, безумовно, призведе до великих змін у найближче десятиліття.

Простіше кажучи, все змінюється. Причиною є шторм зовнішніх впливів на бухгалтерську професію. Тут відіграє роль багато чинників — і вимоги бізнесу, що зростають, і збільшення законодавчого навантаження, і, власне, зміна поколінь.

Бізнес-ландшафт також змінюється у відповідь на ті ж чинники. Наприклад, на сьогоднішній день власники бізнесу — в основному представники покоління міленіалів і Gen-Z. Вони привносять в роботу і сферу в цілому свій унікальний набір цінностей. Ваша фірма готова до цього?

Вот чотири прогнози того, якою буде бухгалтерська практика у 2030 році, створених на підставі дослідження, наведеного в звіті.

1. Не буде ручного введення даних

Що це означає? Дані автоматично надходитимуть від клієнтів і їхніх банківських рахунків до системи бухгалтерів. Ручне введення даних стане рідкістю, таким собі “атавізмом”. Звичайно, для деяких більш прогресивних фірм це вже сьогодні перетворюється на реальність, на що впливають два фактори.

Перший — мілленіали і покоління Z в бізнесі впроваджують зручну для себе систему роботи з цифровими носіями. IT-технології — незмінний супутник їхнього життя, і процес створення бізнесу представники цих поколінь починають саме з високих технологій. Для них бухгалтерський облік найкраще проводити в цифровому форматі. Перше, що вони будуть робити, коли їх попросять створити свій перший рахунок, — шукати відповідну програму для телефона або планшета. Ця програма майже напевно буде хмарною, забезпечить вільний потік даних.

Іншим фактором, що впливає на цей прогноз, є вимоги, що пред’являються законодавством до підприємств, такі як оцифровування податків і заробітної плати. Ці вимоги все більше зростають. Може здатися, що уряди в усьому світі водночас прокинулися і зрозуміли, що високі технології — це спосіб уникнути оподаткування. Таким чином, в деяких країнах компанії не мають іншого вибору, окрім як використовувати бухгалтерське програмне забезпечення для певних аспектів обліку. Вони генерують необхідні дані — це їхній обов’язок.

Що ви можете зробити, щоб підготуватися? Потрібно переконатися, що програмне забезпечення, яке ви використовуєте на практиці, готове підключитися до безлічі джерел даних, які інші підприємства все частіше будуть пропонувати. Простіше кажучи, до 2030 року тільки найледачіші компанії не використовуватимуть будь-яке рішення для хмарного обліку. І вони будуть платити свою ціну щодня, коли клієнти просто обиратимуть інших партнерів.

2. Відносини в реальному часі

Що це означає? 

Не секрет, що на сьогодні бухгалтерський облік часто супроводжується неймовірно дратівливими затримками. Наприклад, якщо бізнес-оператор хоче переглянути список боржників за 120 днів, він просить свого бухгалтера створити звіт — на це може піти від декількох годин до декількох днів. Таким чином, підприємствам не вистачає здатності гнучко реагувати на події, а бухгалтерам — можливості бути по-справжньому чуйними і корисними.

Виходячи з прогнозу, завдяки вивільненому миттєвому потоку даних між клієнтською і бухгалтерською системами відносини між бізнесом і його бухгалтером не можуть не змінитися докорінно. З точки зору бухгалтера ця видимість може призвести до появи цілого ряду нових пропозицій і послуг. Вони і почнуть руйнувати уявлення про те, що бухгалтер призначений тільки для таких завдань, як облік або аудит. Цілий новий світ чекатиме бухгалтерів — за умови, що вони готові ним скористатися.

Що ви можете зробити, щоб підготуватися? Переконайтеся, що володієте потрібним набором навичок і досвіду для побудови таких відносин. Забезпечте навчання персоналу, а якщо залучаєте бухгалтера на аутсорсингу, звертайте увагу на потрібні для вашої сфери вміння. Згідно зі звітом Practice of Now, 82% бухгалтерів розглядають можливість набору персоналу з різних галузей і вдаються для цього до різних джерел. Крім того, 43% респондентів говорять, що бухгалтери повинні мати досвід роботи в даній галузі поза бухобліком.

Починайте готуватися до змін в бухгалтерській практиці вже зараз!

3. Запобіжні оповіщення і повідомлення

Що це означає? Бухгалтери будуть миттєво дізнаватися, коли щось зміниться, оскільки використовуватимуть програмне забезпечення, яке стежитиме за різними ситуаціями або навіть можливостями 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Таким чином, люди будуть попереджені про небезпеку. 

Такий вид попереджувального втручання від бухгалтера забезпечує величезну цінність для бізнесу і знову показує інший шлях, яким бухгалтери можуть іти на додачу до своїх традиційних функцій.

Що ви можете зробити, щоб підготуватися? Такі культурні зміни можуть здатися радикальними. Але їх вже сьогодні варто обговорювати зі своїми співробітниками.

4. Випереджальне вирішення проблем

Що це означає? Час бухгалтера буде витрачено на вивчення проблем бізнесу і виявлення помилок до того, як вони виявляться, скажімо, наприкінці року і вимагатимуть виправлення.

Це, мабуть, найочевидніший прояв переходу в еволюції бухобліку наступного десятиліття.

Безумовно, випереджальне вирішення проблем призведе до більш ефективного, повноцінного трудового життя. Пояснення просте і логічне: бухгалтери не приходять у професію, щоб в кінці року хвацько ухилятися від сплати податків.

Бухгалтер як супергерой, що бореться з проблемами і кидає виклик завданням? Чом би й ні?

Що ви можете зробити, щоб підготуватися? Багато з цих прогнозів показують, як саме бухоблік зміниться вже найближчими роками, що необхідно враховувати в своїй щоденній діяльності. Вам потрібно адаптувати до змін всі свої бізнес-процеси.

via

Business vector created by pikisuperstar – www.freepik.com