Кілька способів, що допоможуть впоратись із хвилюванням під час виступу перед великою аудиторією, навіть якщо у вас трясуться колінки від однієї думки про такі виступи.

 

Щоб зробити перші висновки про людину, яку ніколи не бачив, достатньо кількох секунд. Коли ви виступаєте перед великою аудиторією, те, наскільки уважно вас будуть слухати, залежить від першого враження, яке ви справите на людей. Ось п’ять способів виглядати та звучати як людина, що знає свою справу та впевнена у тому, що робить.

Одягніться краще, ніж будь-хто інший в аудиторії

Факти доводять, що ми оцінюємо людей, як тільки вони входять до кімнати. Перше, що ми помічаємо, це одяг.

Відставний командувач армією США Метт Еверсман говорив, що в армії все починається з того, як ви одягнені на першу зустріч з підлеглим. Тому завжди потрібно одягатися трохи краще, ніж всі решта, тоді ви будете виглядати більш впевнено. А один з провідних американських рекрутерів Джеймс Цітрін якось порадив кандидатам на роботу одягатися на 25% “більш формально”, ніж дрес-код компанії.

Підберіть правильний темп виступу

Надто швидкий або повільний темп виступу заважає правильно сприймати сказане. Якщо ви виступаєте перед незнайомими людьми, краще говорити у такому темпі, як зазвичай говорить диктор, що начитує аудіокнигу —  150 слів за хвилину. Можна і трохи швидше, але не занадто. Наприклад, людина, яка отримала найдовші в історії овації за свій виступ на TED, адвокат Брайан Стівенсон, говорив зі швидкістю 190 слів на хвилину. Це трохи швидше, ніж стандартний темп аудіокниг. Він сам розповідав, що під час виступу уявляв, ніби розмовляє з другом за вечерею.

Замініть довгі слова на короткі

У своїй книзі “Мислення, швидко і повільно” психолог та лауреат Нобелівської премії Даніель Канеман пише, що якщо ви хочете викликати довіру та продемонструвати свої знання, не слід використовувати складні слова, професійну лексику та жаргон там, де можна цього уникнути та говорити просто. Ви ж хочете, щоб вас зрозуміли, правда?

Пояснювати складні речі просто — тренд. Загадайте, як вимагає писати політики конфіденційності GDPR: простою мовою, щоб кожен зрозумів.

Під час репетиції створіть стресові умови

Нейробіологи, які вивчають високоефективних спортсменів та професіоналів, виявили, що найкращі результати досягаються у стані легкого стресу. Іншими словами, необхідно відпрацьовувати свій виступ в умовах, наближених до реальних.

Перед важливою презентацією запросіть кількох людей на генеральну репетицію. підійдуть навіть колеги, яких ви добре знаєте, або рідні. Це буде ефективніше, ніж репетирувати самостійно перед дзеркалом.

Нехай ваша поза демонструє відкритість

Не тримайте руки в кишенях або складеними перед собою. Ваша поза має демонструвати відкритість до глядачів: руки розвернуті до них долонями, а якщо ви сидите, ноги розслаблені і розведені. Натомість закрита поза — схрещені руки та ноги, або нога, закинута на іншу, психологічно показує, що ви відмежовуєтесь від аудиторії.

Стояння за трибуною також вважається закритою позицією, тому що ви таким чином ставите бар’єр між вами та вашою аудиторією. Продемонструйте, що маєте сміливість не ховатись за трибуною.

 

Та навіть якщо ви від природи закрита чи сором’язлива людина, і вам важко виступати перед повною залою людей, але все ж необхідно це зробити, пам’ятайте: глядачі в курсі, що спікер може нервувати. Багато з них самі були на вашому місці. Тому навіть якщо у вас не все вийде так, як хотілося б, вони зрозуміють і не будуть засуджувати. Врешті-решт, дорослі люди будуть оцінювати ваш професіоналізм не лише за виступами на конференціях, а й за справами.