Понад 40% наших щоденних справ ми виконуємо за звичкою. Якісь із них ми помічаємо, а якісь — ні. Але шкода від певних звичок завжди помітна, коли ми стаємо непродуктивні на роботі або неуважні в родині. Пропонуємо дізнатися про кілька найшкідливіших і те, як їх позбутися.

Найкращий спосіб змінити своє життя — це поміняти свою звичну поведінку. Наприклад, припиніть відволікатись на електронну пошту, чати та соцмережі. Звісно, просто заблокувати їх не вийде. Потрібно навчитися всім цим користуватись по-новому, і ми маємо кілька порад, як краще це зробити.

1. Завжди перевіряти пошту

Коли ваша електронна пошта поповнюється все новими й новими повідомленнями, то здається краще відразу переглянути всі нові листи. 84% людей тримають поштові скриньки завжди відкритими та перевіряють 70% листів менше ніж за шість секунд після того, як вони надійшли.

Це відволікає від важливої роботи. Задача перевіряти електронну пошту постійно аж ніяк не належить до списку найважливіших справ.

Рішення: не переглядайте вхідні повідомлення щоразу, як вони надійшли протягом дня, а виділяйте на перевірку пошти певний час. Це допоможе сконцентруватися на більш важливих завданнях. Дослідження довели, що це робить людей більш продуктивними.

2. Негайно відповідати на повідомлення в чатах та месенджерах

У порівнянні з вашою поштовою скринькою, додатками й повідомленнями у чатах управляти складніше. Комунікація в реальному часі складає враження, що ви завжди на зв’язку. І багато хто з нас вже звик поводитись, ніби це дійсно так і є.

Навіть коли повідомлення можна прочитати тоді, коли у вас буде час, ми все одно відчуваємо гостру потребу відповісти тієї ж миті. Але, як і у випадку з електронною поштою, ця звичка не дає працювати продуктивно.

Рішення: встановіть допустимий час очікування на відповідь. На жаль, 75% людей ніколи це не обговорювали з колегами чи менеджерами.

Щоб не відволікатись на повідомлення, вимкніть сповіщення та спливаючі вікна. Тоді ви просто не побачите повідомлення, коли не хочете цього.

3. Тримати відкритими безліч вкладок

Як у багатьох людей, у вас, напевно, зараз відкрито від 5 до 274 вкладок. Якимось чином вкладки замінили навіть список справ. Замість того, щоб відразу попрацювати з необхідною сторінкою, ми залишаємо її “на потім”.

Але постійне відкривання великої кількості вкладок практично завжди призводить до суттєвого падіння продуктивності. По-перше, доводиться шукати потрібну сторінку, і ви відволікаєтесь. По-друге, велика кількість вкладок пожирає оперативну пам’ять комп’ютера.

Рішення: замість того, щоб постійно залишати вкладки відкритими кілька днів поспіль, “хакер” по продуктивності Ден Сильвестр рекомендує чистити їх кілька разів на день.

  • Коли ви завершили роботу на комп’ютері, закрийте їх всі, закрийте браузер та вимкніть комп’ютер.
  • Якщо ви йдете з офісу, приділіть кілька хвилин прибиранню на робочому столі.
  • Якщо ви читаєте імейли, то відкрийте їх, прочитайте, дайте відповідь та закрийте вкладку.

4. Постійно бути на зв’язку, навіть у позаробочий час

У нашому гіперпов’язаному світі легко відчути, що ви маєте бути доступні своїм колегам у будь-який час. Така доступність не дає відпочити від роботи й не дозволяє присвятити час родині або якимось іншим справам.

Дослідження показують, що люди, які не здатні психологічно відключитись від роботи, відчувають більшу втому, багато часу витрачають марно та не мають нормального балансу між роботою та особистим життям.

Рішення: встановіть обмеження на те, скільки часу ви приділяєте роботі. Звичайно, є посади, проєкти чи клієнти, з якими так зробити не вдасться. Але давайте без фанатизму, бо якщо у вас взагалі немає різниці між робочим часом та часом, коли ви мали б відпочивати, це означає, що потрібно по-іншому організувати робочі комунікації. Кожній людині потрібен час, який вона може приділити своїм особистим справам та відпочинку.

 

Поради, що допоможуть навести лад в голові та підвищити продуктивність, як бачите, прості і, здавалось би, очевидні. Це, звичайно, не весь список, але його можна вважати необхідним мінімумом для початківця у справі підвищення власної ефективності.

Але більшість людей не виконує навіть цей простий мінімум. Бо знати про лайфхаки — це одне, а змінити свою поведінку так, щоб дійсно стати більш ефективним — вже набагато складніше. Бо подібні шкідливі робочі звички формуються швидко, а позбавитись від них важко. Та спробувати все одно варто, бо кожному роботодавцю потрібні ефективні співробітники, а кожен співробітник хотів би отримувати більше грошей (що можливо тоді, коли він стане ефективнішим).