У 2018 році Walt Disney Company отримала 59,4 мільярда доларів доходу — це майже як ВВП Білорусі за той самий час. Засновник компанії, Уолт Дісней, залишив по собі не лише гігантську фірму, своїх персонажів та Діснейленди, а ще й декілька порад, що залишаються актуальними і дотепер.

Walt Disney Company є одним з найбільших виробників і провайдерів розважального контенту у світі. Вона не володіє шахтами та родовищами нафти, не будує космічні ракети або автомобілі, майже всі її активи — нематеріальні. Ще у 1928 році Уолт Дісней зрозумів, що можна робити гроші на ідеях. В цей самий час світ плавив сталь і палив вугілля на шляху до Другої світової війни. Голлівуд вже виробляв сотні кінострічок для розваги публіки, але ставка Діснея саме на намальованих персонажів була геніальним рішенням — Міккі Маус не вимагав зарплати, підвищення гонорару та вишуканих райдерів, не бив жінку, спричиняючи скандали, не розривав контракт з студією через поганий настрій і, нарешті, він ніколи не помре, приносячі гроші володарю допоки люди бажають його бачити. Дісней, здається, випередив свій час, і його вислови, що стосуються бізнесу, і зараз є дуже актуальними.

Джерело: https://www.cartoonbrew.com
Активи компанії, заснованої Діснеєм. Подивилися в кіно “Месників” або “Зоряні війни”, купили доньці ляльку Русалоньки, придбали журнал National Geographic — Walt Disney Company отримала гроші.

“Мені подобається робити неможливі речі, бо в цій справі мало конкурентів”

Якщо ваша ідея насправді оригінальна, а всі навкруги кажуть, що вона не спрацює, бо це неможливо — радійте! Конкурувати доведеться лише з самим собою. Головне — не боятися виходити за рамки, якими скуті інші люди.

“Якщо маєте у щось віру вірте завжди, беззаперечно, абсолютно”

Починаючи справу, часто доводиться зіткнутися з викликами та проблемами, які можуть похитнути віру в те, що ви робите. Відкидайте сумніви, бо вони є перешкодами на шляху до успіху.

“Всі перешкоди та негаразди, що сталися в моєму житті, робили мене сильнішим. Ви можете не усвідомлювати це, але удар в зуби може бути найкращою подією у вашому житті”

Дісней не завжди був успішним бізнесменом — на його шляху також траплялися неприємні події. Проблеми можуть викликати в нас почуття програшу, але успішні підприємці та бізнесмени намагаються обернути їх на свою користь і зробити висновки.

“Одного дня я усвідомив, що мрії існують для того, щоб стати реальністю. З тієї пори я спав не для відпочинку, а для того, щоб бачити сни та мріяти”

Кожен бізнес починається з мрії. Хтозна звідки прийде ідея, що зробить вирішальний внесок в успіх. Чому б не зі сну або дитячої мрії?

“Коли ми відкрили Діснейленд, багато хто вирішив, що це зроблено для того, щоб отримати швидкі та великі гроші. Вони навіть не усвідомлювали, яку велику роботу було виконано командою студії заради того, щоб втілити те, що ми любимо”  

Дісней усвідомлював, наскільки велику роль має команда однодумців, яка розуміє свою велику місію. Коли всі розуміють, заради чого працюють, віддають сили та емоції улюбленій роботі, тоді і результат стає вражаючим.

“Міккі Маус вистрибнув з моєї голови на папір 20 років тому, коли я їхав з Манхеттена в Голлівуд. В той час мої статки були на найнижчому рівні і виникло відчуття фінансової катастрофи, що наближається” 

Іноді найкращі ідеї приходять до нас під час кризи. До того ж, саме тоді, коли в житті стаються події, які, здавалось би, здатні це життя зруйнувати, легше відкинути страх і сумніви.

“Гроші мене не надихають, мене надихають ідеї”

Гроші — лише один з елементів успіху в бізнесі. Важливий, але не найважливіший. Потрібно ще й отримувати справжнє задоволення від власної справи.

“Моя формула успіху така: мрій, цінуй різноманіття, дивись під різними кутами”

Всілякий бізнес починається з ідеї. Але здатність виявляти можливості та швидко їх використати допоможе досягти мрії набагато швидше і легше.

“Сподіваюся, що ми ніколи не забудемо, що все почалося з миші”

Коли приходить час насолоджуватись успіхом, не забувайте, з чого почалась історія успіху. Якщо будете дотримуватися засад, що допомагали з самого початку, то з вами залишаться і успіх, і клієнти.

“Наші мрії стають дійсністю, коли маємо сміливість втілювати їх у життя”

Можна роками обговорювати класну ідею, рахувати можливі прибутки, жахатися можливих втрат, але ідея стає бізнесом тільки коли розмови припиняються і починається справа.

Слова Уолта Діснея сказані нібито про сьогодення, про економіку знань. Але видатний мультиплікатор і бізнесмен помер ще в 1966 році. Таких людей, як він, часто називають геніями. Насправді це люди, які послідовно втілюють власні мрії. А нам залишається втілювати у життя свої, ретельно вивчаючи досвід підприємців-інноваторів.