Україна змінює логіку роботи митниці: від неї відділена податкова, а в самій структурі відбувається трансформація, завдяки якій вона стане офісом для обслуговування бізнесу. Як буде відбуватись трансформація, показуємо в інфографіці. 

До кінця 2019 має закінчитися IT-аудит української митниці. Це — перший етап на шляху до цифровізації. Після цього буде розроблений стратегічний план змін та встановлені строки його реалізації.

Що планується замість наявної системи?

Всі митні дані, що не є комерційною таємницею, стануть доступними та прозорими. Це дозволить ефективно аналізувати роботу на кордоні та обмінюватися інформацією із міжнародними партнерами. Тобто співставляти, який товар відправився до України, а який — приїхав насправді, чи відповідає вказана вартість, чи не змінився транспорт, його вага та навіть особа водія. 

Дані про фізичний догляд та проходження через сканер будуть відразу вноситися до інформаційної системи. Там можна буде подивитися відомості по всій операційній діяльності, проведеної з конкретними вантажами.

Про кожну операцію можна буде дізнатися на сайті. У результаті має вийти аналог електронної тендерної платформи “Prozorro”.

До того ж, коли всі дані по кожній операції будуть зібрані в одному місці, це значно пришвидшить роботу митних службовців. А ще набагато простіше буде поскаржитися на свавілля з їхнього боку та отримати відповідь по своєму запиту.

Наразі йде робота із синхронізацією цифрової митниці з Укрзалізницею, що дозволить зекономити до двох годин на огляді кожного потягу. 

Що на інфографіці?

На інфографіці ми показуємо, що відбувається на митниці зараз, і коротко розповідаємо про майбутні переваги цифровізації. По ній можна відслідковувати, як рухається процес цифрової трансформації, та чи відповідає він оголошеному напрямку.