Сучасне сільське господарство може шкодити екології. Але все більше агрокомпаній змінюють методи роботи та насаджують культуру відновлювального сільського господарства та захисту екології.

Ось 17 компаній, які створюють глобальний рух за зміну відношення до сільського господарства.

1. Aranya Agricultural Alternatives

Aranya організовує сільські фермерські спільноти в Індії за допомогою практики пермакультури та пропагує природні методи ведення сільського господарства, заснованого на саморегульованих лісових екосистемах. 

Організація проводить курси та семінари з пермакультурного дизайну, впроваджує проєкти водорозділу та управління земельними ресурсами, диверсифіковане землеробство, інтеграцію тваринництва з рослинництвом та збереження насіння.

2. Grounded

Організація співпрацює з фермерами в країнах Африки, де розвиває відновлювані сільгосппідприємства.

Grounded приділяють особливу увагу природному біорізноманіття на Мадагаскарі та в інших місцях. Крім цього, компанія працює над захистом природних шляхів міграції слонів у Замбії, покращенням якості ґрунту, збільшенням рослинних насаджень і поповненням рівня ґрунтових вод в африканському регіоні.

3. Kiss the Ground

Ця некомерційна організація з Каліфорнії працює над відновленням здорового ґрунту та пропагує серед фермерів, працівників освіти, неурядових організацій, вчених, студентів та політиків регенеративне сільське господарство. Крім того, компанія допомагає брендам та підприємствам розвивати більш сталі ланцюги постачання по світу.

4. RegenAG

Це сімейна компанія, яка навчає всіх охочих, як скоротити витрати, контролювати родючість ґрунту та ефективно управляти бізнесом. Вони пропагують корисні методи уловлювання та розмноження мікроорганізмів, відновлення колообігу води, а також нові стратегії управління.

RegenAG також проводить курси, семінари та польові дні, де демонструє успіхи та випробування фермерів, які користуються відновлювальними методами на своїх фермах.

5. Regeneration International (RI)

Організація щороку привозить делегацію на саміт США з питань клімату, щоб підвищити обізнаність про зв’язок між ґрунтом та кліматом. Також RI розповсюджує свої знання серед фермерів.

6. Rodale Institute

Rodale Institute перетворив 135 га деградованих угідь на родючі та продуктивні землі. Ця ж компанія провела найдовше порівняльне дослідження органічного та хімічного землеробства, розпочате в 1981 році.

7. Savory Network

Savory Network об’єднує понад 30 центрів по всьому світу, пропагує, навчає та впроваджує методи комплексного управління і відновлювального сільського господарства у глобальних та сільгоспумовах.

8. Soil Capital

Soil Capital використовує перевірені процеси ведення сільського господарства та адаптовані технології, а також працює над покращенням стану ґрунту та природної продуктивності екосистеми ферми в цілому.

Організація допомагає фермерам переходити від традиційних методів ведення сільського господарства до відновлювальних. При цьому Soil Capital прагне масштабувати та поширювати здорові сільгосппроєкти у світі.

9. Soils, Food, and Healthy Communities

Спираючись на знання корінного населення та агроекологічні методи ведення сільського господарства, організація допомагає фермерам у центральній та північній частинах Малаві підвищити прибутки.

Фермери використовують зернові та багаторічні бобові культури, щоб насичити землю азотом, вносять підживлюючі та органічні речовини безпосередньо у ґрунт. Це покращує родючість ґрунту та підвищує екологічну та продовольчу безпеку.

10. Soil Foodweb Institute

Sowe Foodweb Institute (SFI) надає експертний аналіз та рекомендації, щоб виробники могли підтримувати здоров’я ґрунтів. SFI аналізує активність мікроорганізмів у землі та розробляє плани управління, адаптовані до конкретних ґрунтів. Це створює стійку, продуктивну та низьковитратну систему землеробства. Лабораторії SFI розповсюджені по всьому світу та надають послуги тисячам фермерів.

11. Sustainable Harvest International

Ця некомерційна організація працює в Центральній Америці та просуває альтернативні сталі способи ведення сільського господарства. Фермери, які беруть участь у багаторічній програмі, отримують спеціалізоване навчання і технічну допомогу. 

12. Terra Genesis International

Terra Genesis International — це консалтингове бюро по проєктуванню, де працюють інженери, експерти з пермакультурного проєктування, агроекології, лісівники, вчені. Організація допомагає великим клієнтам у сільському господарстві та бізнесі перепроєктувати свої ланцюги доставки та впроваджувати нові методи ведення сільського господарства, які відновлюють ґрунт, збільшують біорізноманіття та стимулюють бізнес.

13. The Carbon Underground

The Carbon Underground (TCU) координує глобальні дослідницькі групи, які вивчають вплив стійкого сільського господарства, землеустрою та відновлювальних підприємств як основних інструментів, за допомогою яких можна знизити кількість вуглецю в атмосфері. Ця організація пропагує перехід ферм, ранчо та пасовиськ із промислових у регенеративні підприємства.

14. The Ecological Farming Association (EcoFarm)

Щорічно організовує Конференцію з екологічного сільського господарства, на якій проводить понад 70 семінарів, виставок і спеціальних заходів, як наприклад, обмін насінням та показ спеціалізованих фільмів.

EcoFarm також пропонує безкоштовну програму наставництва для учнів та фермерів-початківців, а також ряд онлайн-ресурсів для господарств.

15. The Land Institute

The Land Institute займається розробкою багаторічних зернових, бобових та масляних культур і працює над новими способами їх вирощування в різноманітних полікультурних сумішах.

Організація розробляє сільгоспсистему, яка може виробляти достатню кількість харчових продуктів при мінімізації або усуненні негативних наслідків промислового сільського господарства.

16. The Timbaktu Collective

The Timbaktu Collective займається захистом, управлінням та відновленням деградованих екосистем в індійських селищах. Колектив працює у 172 селах в районі Анантапур, обслуговуючи близько 21 тисячі родин.

Їхня робота в галузі екології включає відновлення пусток шляхом насадження дерев, підтримку традиційних способів збору води та омолодження ґрунту органічним землеробством.

17. The Traditional Native American Farmers Association

Організація проводить щорічний курс із розробки стійких систем харчування для корінних народів, тренінги з екологічного проєктування, природного землеробства та відновлення землі.

Також регулярно відбуваються семінари і тренінги зі збереження насіння, бджільництва та вирощування лікарських трав, щоб покращити біорізноманіття та підвищити життєздатність насіння та сільгоспкультур. 

Від традиційних методів ведення сільського господарства втрачають родючість і українські ґрунти. Тому в нас також з’являються компанії, які готові навчати та переорієнтовувати фермерів на більш екологічне сільське господарство, і навіть існує Федерація органічного руху України, що просуває свою держпрограму сталого розвитку агрогалузі.