Три лайфхаки, які допоможуть уникнути проблем та зберегти нерви у подорожах. 

1. Оберіть найвигіднішу банківську картку

Можна взяти з собою звичайну банківську картку, але умови її використання за кордоном можуть бути не дуже вигідними. Тому варто вивчити всі нюанси: яка комісія за зняття коштів у банкоматі та за використання кредитних коштів, який строк безвідсоткового погашення кредиту, чи надається страховий поліс при виїзді за кордон тощо.

Існують спеціальні тревел- та VIP-карти, за використання яких ви можете отримати бонуси та знижки, додаткові послуги, цілодобову службу підтримки, консьєрж-сервіс. Також деякі банки роблять кешбек — повернення певного відсотка від суми покупок. 

До того ж, картка робить подорож менш стресовою, тому що, у разі її втрати, ви можете швидко заблокувати доступ та не залишитися без грошей.

2. Знайдіть вигідний тарифний план мобільного зв’язку

В деяких країнах можна використовувати українську сімку, підібравши відповідний тариф, а в деяких — вигідніше купити місцеву, яка може пропонувати послуги навіть дешевше, ніж вони коштують в Україні. Також існують спеціальні туристичні сімки і ті, що надають доступ лише до інтернету, без мобільного зв’язку.

Якщо ви не хочете змінювати номер та налаштовувати переадресацію, перед поїздкою варто перейти на тарифний план з міжнародним обслуговуванням без додаткової плати за роумінг та інтернет. Відповідні пропозиції мають практично всі українські мобільні оператори.

3. Убезпечте корпоративну інформацію

Відвідуючи, наприклад, Росію чи Китай, де є небезпека кібервтручання, краще взяти з собою ноутбук із надійним антівірусом, на якому немає жодних корпоративних даних, і тримати його завжди при собі. На важливих сайтах увімкніть підтвердження паролю через смс. Коли повернетесь, не підключайте пристрій одразу до корпоративної мережі. Спершу перевірте техніку: чи не з’явилися на ній програми-шкідники.

Уникайте відкритого Wi-Fi без шифрування та використовуйте VPN-розширення для браузерів — вони найбільш надійні, тому що перевіряються розробниками. Добре шифрують трафік веб-браузера розширення NordVPN, ExpressVPN для Chrome, Hotspot Shield, SaferVPN та ZenMate VPN. Шифрування заблокує доступ хакерам до вашої інформації.

Вимкніть автоматичне приєднання до незапаролених мереж, тому що через них шахраї можуть дивитися, що ви робите в мережі, ваші логіни, паролі, пошту — все. Коли приєднуєтесь до мережі кафе, готелю або іншого публічного місця, впевніться, що є лише одна точка доступу з такою назвою. Шахраї можуть скопіювати її, та якщо сигнал буде сильнішим, ви з великою ймовірністю приєднаєтесь до шкідливої мережі.

Ще одна бонусна порада: завжди беріть запасний телефон. Тоді, якщо основний загубите або він перестане працювати, у вас залишиться додатковий. Після подорожі очистіть гаджет до заводських налаштувань.

Нова ідея сучасності — до даних у подорожі варто ставитись так само, як і до речей. Ви слідкуєте за валізою, щоб її не вкрали, та вішаєте на неї замочок. Інформація теж має бути захищена. Через ваш прилад зловмисники можуть потрапити у корпоративну мережу та нашкодити компанії, тому будьте пильні.