23 січня 2020 року за підтримки Baker Tilly відбулась лекція Євгена Глібовицького «Спроби втечі: спіралі розвитку незалежності України».

На лекцію завітало близько 150 гостей, серед яких представники бізнесу, науковці, освітяни та люди, яким цікаво зрозуміти природу змін українського суспільства та осмислити шляхи розвитку.

Євген Глібовицький, спираючись на наукові дослідження, пояснив причини катастрофічного демографічного стану України та особливості формування сучасної свідомості українців, вплив на ці процеси колоніального та тоталітарного режимів, та трагічних подій ХХ ст. (Перша та Друга світові війни, Голодомор, сталінські репресії та Чорнобильська катастрофа). Через цю призму лектор розглянув особливості вибору українцями президента та Верховної Ради.

Євген наголосив, що через загрозливий демографічний стан вже через 10 років бізнес зіткнеться із дефіцитом робочої сили. Тому вже сьогодні необхідно задумуватись про автоматизацію виробництв та бізнес-процесів.
Щоб врятувати ситуацію влада та бізнес мають не стримувати суспільні трансформації з власної вигоди чи страху, співдіяти із суспільством, виходячи із логіки “win-win”, інвестувати в бізнес-моделі, що підтримують сталий розвиток.

Після лекції гості мали нагоду поставити запитання лектору та отримати обгрунтовану відповідь науковця.
По завершенню заходу генеральний директор Baker Tilly Олександр Почкун висловив надію, що наступного року Євген проведе ще одну лекцію з урахуванням результатів нових досліджень.