Коли ви їдете у відпустку, напевне, все детально плануєте: прискіпливо обираєте готель, дізнаєтеся про ціни в ресторанах та музеях, складаєте список місць, які хочете відвідати. Читаєте відгуки в інтернеті або радитесь з турагентом. Проте чомусь таку велику справу, як новий бізнес, багато людей намагаються розпочати без плану та спеціальних знань і досліджень. Звичайно, це складніше, ніж організувати відпустку, і саме тому варто звернутися до спеціаліста — фінансового консультанта.

Фінансові радники мають різноманітний досвід, завдяки якому допоможуть вам максимально ефективно використати свій початковий капітал. Такий консультант оцінить життєздатність вашої бізнес-моделі та дасть поради щодо стратегії та строків, необхідних для виходу на точку беззбитковості та прибутковості бізнесу.

1. Фінансовий консультант точно знає, на які питання вам потрібно знайти відповіді

Він нагадає про нюанси, які ви забули врахувати, та знайде те, що ви взагалі впустили, тому що не знали. Його поради дадуть можливість сконцентруватись на тому, що дійсно дасть результат, замість безглуздих експериментів.

Як власнику та засновнику бізнесу вам доведеться виконувати багато ролей, особливо напочатку. Часом ви будете виконувати функції віртуального керівника різних відділів — від маркетингу і розробки продукту до ІТ-підтримки. Можливо, вам доведеться взяти на себе відповідальність за пакування та доставку товарів, пряме обслуговування клієнтів та утримання обладнання.

З усім цим досить складно впоратись самостійно і легко випустити з уваги управління та планування фінансів бізнесу. Тому краще звернутись по професійну допомогу. Фінанси бізнесу не слід сприймати легковажно — одна помилка може стати фатальною. Неправильне управління грошима, проблеми з фінансовим потоком, затримка чи переплати рахунків постачальників призводять до закриття багатьох нових компаній.

У свою чергу фінансовий консультант може швидко надати точні прогнози, які допоможуть вам налагодити, а потім розвивати свій бізнес. Об’єктивні та професійні спостереження фінансового радника неоціненні на кожному етапі зростання бізнесу, але у перші місяці — життєво необхідні. Радник надасть вам своєчасну інформацію про фактори ризику, підкаже, де ви можете заощадити, які існують інвестиційні можливості та як найкраще використати обставини, які для вас ще зовсім нові.

Гроші є рушійною силою будь-якого бізнесу. Вони приходять та витрачаються. Для досягнення максимального успіху важливо заздалегідь продумати свої бізнес- та фінансові процеси.

2. Фінансові консультанти допомагають економити кошти та спрямовують бізнес на прибутковість

Одне з завдань фінансових консультантів — підказати вам, як найкраще використовувати наявні ресурси. Вони шукають, де можливо скоротити витрати до мінімуму, що взагалі краще прибрати з плану, а де необхідно вкластись, бо наприкінці так вийде дешевше.

Радник допоможе розробити облікову систему для моніторингу витрат та процедуру складання бюджету. Після створення такої системи ви зможете одразу ж виявляти основні відмінності у витратах, що дозволить швидко вжити коригуючих заходів, які не дозволять вийти за межі бюджету.

3. Фінансові консультанти готують бізнес до різних етапів його зростання в майбутньому

Розмірковуючи про майбутнє вашого бізнесу, легко дати волю емоціям. Це може бути як збудження та надмірний ентузіазм, так і страх.

Фінансовий радник, однак, може запропонувати вам круту перспективу, необхідну для розв’язання грошових питань. Він дасть чітке бачення, зосередившись на тому, щоб спрямувати ваш бізнес у правильному напрямі стабільності та зростання. Щоб розвиватися, бізнесу потрібні мета і план та тактика, яка допоможе досягти цілей. Ваш фінансовий радник запропонує різноманітні інструменти, які цьому сприятимуть.

А ще він спрямує вашу увагу на реальні факти та оцінить справжню ймовірність досягнення цілей за бажаним графіком. Консультант підкаже, що робити з проблемою перевантаженого ринку, як використовувати або розвивати ринкові ніші. Для ведення бізнесу вам потрібні не тільки хороші ідеї, але й можливість підтримати їх фінансово. Занадто мало власників бізнесу враховують майбутні зміни на ринках, у технологіях та інші обставини при плануванні та проєктуванні майбутнього компанії.

4. Фінансові консультанти допомагають планувати особисті кошти в координації з бізнес-фінансами

Нерідко буває так, що власник компанії зосереджується виключно на бізнес-фінансах і нехтує своїми особистими фінансами.

Досвідчений фінансовий радник зробить так, щоб і ваші особисті кошти і фінанси бізнесу були в належному порядку. Їх потрібно узгодити між собою, щоб узгодити грошові потоки, інвестиції та податки.

Консультант також виступає зв’язковою ланкою між іншими професійними радниками та ключовими співробітниками, як-от бухгалтер, бізнес-адвокат, страховий брокер та консультант з нерухомості. Ці люди відіграють важливу роль у вашому бізнесі та особистому житті, і забезпечення належного спілкування та координації може стати вирішальним для довгострокового успіху.

Багато власників бізнесу уникають наймання фінансового радника, намагаючись зменшити витрати. Це помилка. Залучаючи консультанта до вирішення конкретних завдань, ви можете не лише заощадити час та гроші, але й змінити хід бізнесу, уникнути ризиків і максимально використати приховані можливості. Професійний фінансовий радник не тільки допоможе зорієнтуватися, як вести бізнес у наявних умовах, але і дасть вам свободу дій та можливість зосередити увагу на основних аспектах вашого бізнесу.