COVID-19 став каталізатором для розвитку хмарної інфраструктури в корпоративному середовищі. Криза, викликана пандемією і карантинними обмеженнями, помітно прискорила перехід людства в онлайн. Технології стали проникати в усі сфери життя і перестали бути лише інструментом розваг. Бізнес відчув нові можливості завдяки розвитку в мережі і діджіталізації бізнес-процесів. І це не межа – в майбутньому штучний інтелект замінить всю трудомістку роботу.

Найбільше зростання використання хмарних технологій як в Україні, так і в світі спостерігається з початком карантину, пов’язаного з COVID-19. Глобальна криза прискорила їх впровадження – так вважають близько 40% опитаних компаній, які взяли участь у дослідженні MariaDB. Бізнес ледве не повністю перейшов на віртуальні робочі моделі. У звіті Tata Consultancy Services говориться, що 64% співробітників кожної компанії у світі зараз працюють дистанційно. Майже 40% співробітників воліють зберегти формат роботи з дому і через п’ять років. І це не дивно, адже бізнес намагається нівелювати наслідки коронавірусної кризи.

Завдяки впровадженню хмарних рішень можна істотно заощадити як на оренді офісних приміщень, так і на комп’ютерному “залізі”. При відкритті бізнесу з нуля, відпадає потреба вкладати шалені гроші в облаштування і технічне оснащення своїх серверних приміщень. Завдяки “хмарам” вся інформація стає захищеною і доступною з будь-якої точки світу, при цьому швидкість отримання та віддачі буде залежати тільки від обраного вами постачальника інтернет-послуг.

Які ж переваги отримує компанія, яка почала освоювати хмарні рішення?

Головна перевага – це єдиний простір для роботи з даними, а також легкість спілкування і робота в команді. Ви отримуєте необмежені можливості по багатьом процесам. Наприклад, можна створювати опитування і тести, а також переглядати результати в реальному часі. Також можна стежити за всіма подіями і новинами, які відбуваються в компанії. З’являється можливість об’єднувати всі бізнес-процеси і додатки, а також можливість створювати робочі процеси між додатками, файлами і даними для автоматизації трудомістких завдань. Цифрові хмари допомагають працювати ще ефективніше завдяки аналітиці часу, який витрачається на збори, електронну пошту та продуктивну роботу. Серед інших переваг – можливість створення інтерактивних звітів, презентацій, особистих історій та багато іншого. Завдяки всім цим опціям дистанційна робота стає в рази ефективнішою. І що не менш важливо – ви отримуєте безпечне зберігання і шерінг файлів.

Ми живемо у часи стрімких цифрових змін, які диктують нам нові правила ведення бізнесу, тому рано чи пізно компаніям доведеться зайнятись впровадженням хмарних технологій і діджіталізацією бізнес-процесів. Без цього в нинішніх умовах збільшується ризик залишитись позаду конкурентів або взагалі припинити своє існування.

Як можна швидко і ефективно налагодити роботу у «хмарах»?

Перш за все потрібно зрозуміти, «де ми зараз і куди йдемо». Назву 5 кроків, які повинні допомогти зосередитись на головному:

  • Крок перший. Напишіть детальне технічне завдання і всі етапи його впровадження.
  • Крок другий. Виберіть надійного постачальника послуг.
  • Крок третій. Дізнайтесь про всі «підводні камені», щоб ніде не спіткнутись на етапі впровадження.
  • Крок четвертий. Підготуйте IT-середовище, встановіть останні оновлення безпеки. Всі маніпуляції з налаштування хмарних сервісів необхідно проводити чітко за інструкцією або звернутись за допомогою до фахівців, з якими у вас укладено контакт.
  • Крок п’ятий. Проведіть для співробітників навчальні тренінги з ефективного користування хмарними сервісами.

У найближчому майбутньому діджіталізація буде актуальною для великого і середнього бізнесу. Що стосується малого бізнесу, то йому зовсім не обов’язково впроваджувати її у повній мірі, а може бути цілком достатньо використання декількох безкоштовних digital-інструментів.

У довгостроковій перспективі діджіталізація призведе до повної автоматизації бізнес-процесів. Більшість нових технологій матимуть ознаки штучного інтелекту. Штучний інтелект проникне в усі сфери життя, він і методи глибокого навчання замінять всю трудомістку роботу, а людська праця буде трансформована або взагалі зникне.