В інфографіці ми детально розібрали, звідки уряд планує отримувати гроші для бюджету та куди їх витрачати.

Найбільша частина доходів вже вкотре піде на покриття дефіциту Пенсійного фонду — 195 млрд гривень. Для порівняння на охорону здоров’я виділено 159 млрд гривень, що нижче за рекомендовані МОЗ 5% ВВП.

Фінансування Міноборони зменшилось, проте зросло у СБУ, Генпрокуратури та МВС. Загалом на охорону та безпеку виділено 267 млрд гривень.

 

Також ми показали прогнози та плани на основні показники економіки та найважливіші соціальні програми. Виділили топ-3 відомств та міністерств за збільшенням фінансування та окремо роздивились результати та плани одного з найбільш ефективних з боку економії грошей для бюджету — Мінцифри.

 

Загалом варто очікувати на зростання економіки, але лише завдяки значному падінню у 2020 році. Інфляція залишиться на помірному рівні — 7,3%, — але вищою за мету Нацбанку в 5%. Якщо орієнтуватись на думки більшості аналітиків, курс долару здається завищеним — 29,1 гривні. Проте, звичайно, найбільша проблема — це дефіцит бюджету в 5,5%, який є одним з найбільших за останні роки.