5 жовтня 2021 року Рада ЄС опублікувала прес – реліз, в якому оголосила про внесення змін до списку ЄС країн, які не співпрацюють для цілей оподаткування. У зв’язку з цим, Рада ЄС вирішила виключити Ангілью, Домініканську Республіку та Сейшельські острови з «чорного» списку.
Зазначається, що ці три юрисдикції були виключені з «чорного» списку ЄС внаслідок отримання від Глобального форуму з питань прозорості та обміну інформацією (англ. The Global Forum on Transparency and Exchange of Information for Tax Purposes) (далі – Форум) позитивної оцінки (рейтингу) «в значній мірі відповідний» щодо дотримання процедури обміну податковою інформацією за запитом.
Таким чином, наразі лише дев’ять юрисдикцій залишаються у «чорному списку»: Американське Самоа, Фіджі, Гуам, Палау, Панама, Самоа, Тринідад та Тобаго, Американські Віргінські Острови та Вануату.
Слід зазначити, що до результатів додаткового перегляду Ангілья, Домініканська Республіка та Сейшельські острови включені тепер до так званого «сірого» списку ЄС, який охоплює юрисдикції, які ще не відповідають усім міжнародним стандартам, проте взяли на себе зобов’язання з імплементації принципів належного податкового управління.
Крім того, до «сірого» списку були включені Коста – Ріка, Гонконг, Малайзія, Північна Македонія, Катар та Уругвай, тоді як Австралія, Есватіні, та Мальдівські Острови були виключені з нього, оскільки впровадили всі необхідні податкові реформи.
Разом з тим, Рада ЄС у своїх висновках у лютому 2021 року закликала Туреччину взяти на себе зобов’язання щодо імплементації автоматичного обміну інформацією в податкових цілях с усіма державами – членами ЄС. Однак, прогрес, який був зроблений Туреччиною у цьому напрямку, виявився недостатнім і Туреччина залишилася у «сірому» списку ЄС.
Таким чином, наразі вісім юрисдикцій знаходяться у «сірому» списку: Гонконг, Малайзія, Коста – Ріка, Катар, Уругвай, Йорданія, Північна Македонія та Туреччина.
Нагадаємо, що перелік держав та територій, які не співпрацюють з ЄС для цілей оподаткування (англ. EU common list of non-cooperative jurisdictions for tax purposes), так звані «чорний» та «сірий» списки, був розроблений  Комісією ЄС та вперше погоджений державами-членами в грудні 2017 року.
Перелік держав та територій, які не співпрацюють з ЄС для цілей оподаткування є частиною зовнішньої стратегії ЄС щодо оподаткування та має на меті здійснення зусиль щодо просування належного управління податками у всьому світі. У переліку зазначені юрисдикції, що не входять до ЄС, або які не вступили в конструктивний діалог з ЄС щодо управління податками, або не виконали своїх зобов’язань щодо впровадження реформ для дотримання набору критеріїв належного управління податками, що стосуються податкової прозорості, справедливого оподаткування та впровадження міжнародних стандартів проти розмивання податкової бази та виведення прибутку з-під оподаткування.