Ще у 2020 році, коли в Конвенції з Кіпром, котрий користується неабияким попитом серед українських підприємців, змінилися умови щодо оподаткування доходів в Україні, чимала кількість платників упустили ці оновлення і продовжували утримувати податок з пасивних доходів, що виплачувалися резидентам Кіпру за “старими ставками” ще протягом деякого часу у 2020 році. Це призвело до необхідності виправляти помилки “заднім числом”. Цьогоріч ставки податку і не тільки змінилися в Конвенціях з Австрією та Нідерландами.

Австрія та Нідерланди є популярними юрисдикціями, через які свого часу структурувався український бізнес. Щоб ви не упустили чергові зміни і вчасно їх врахували у своїй діяльності нижче наводимо аналіз найбільш значущих таких змін до міжнародних конвенцій з 2022 року.

Зміни стосуються як ставок оподаткування для різних видів доходів, так і інших не менш важливих норм Конвенцій.

Крім зміни ставок оподаткування окремих доходів Протоколом було додано до Конвенції нову статтю 23 A “Право на отримання вигід”, А саме, якщо буде доведено, що однією з основних цілей операції є одержання податкових пільг, передбачених Конвенцією, у наданні таких пільг може бути відмовлено.

Також Протоколом викладено в новій редакції статтю 26 Конвенції “Обмін інформацією”, що дасть додаткові можливості  компетентним органам  Договірних Держав щодо обміну податковою інформацією.

В Конвенцію з Нідерландами, так само як і у вищезгадану з Австрією,  внесено статтю щодо тесту основної мети з метою запобігання зловживанню податковими пільгами, які надаються відповідно до Конвенції. Також Конвенцію доповнено нормами, які значно розширюють повноваження податкових органів щодо обміну інформацією для податкових цілей.

Як бачимо Україна продовжує оновлювати Конвенції про уникнення подвійного оподаткування старого зразка та приводити їх у відповідність до Модельної конвенції Організації економічного співробітництва та розвитку щодо податків на доходи і капітал та новітніх стандартів ОЕСР.

Такі оновлення, крім зміни ставок, також передбачають значне розширення можливостей компетентних органів Договірних Держав щодо обміну податковою інформацією.

Тож варто не тільки сплачувати податки за оновленими ставками, але і розуміти, що для українських податкових органів “секретів” стає все менше.