Онлайн трансформація бізнесу і зростання цифрових технологій принесли компаніям не тільки безліч зручностей та переваг. Підключення до мережі більшого числа бізнес-процесів призвело до зростання кількості витоку даних – ледве не ключових активів компаній. За різними даними, ймовірність кіберзагроз зросла на чверть, а уразливість компаній до хакерських атак прискорилася в рази. Як же захистити бізнес від зловмисників?

Зростання інтенсивності та успішності кібератак на бізнес змушує компанії переглядати моделі організації безпеки. У звіті Cisco 2021 Data Privacy Benchmark Study йдеться про те, що конфіденційність даних стала головною сферою відповідальності фахівців з безпеки в компаніях. Згідно Avast Global PC Risk Report, ймовірність того, що бізнес зіткнеться з кіберзагрозами, зросла в усьому світі за рік на 24%. Навички та знання в області конфіденційності стали ключовою компетенцією, а конфіденційність тепер є питанням на рівні ради директорів.

Ми живемо в часи розквіту кіберзлочинного бізнесу. Сьогодні будь-яку організацію можуть елементарно “замовити”. Навіть найбільші компанії страждають від вразливостей, і ситуація з початком пандемії, показала, що жодна організація незастрахована від кібератак.

Обставини змушують бізнес адаптуватися до змін. У нинішніх умовах робота за принципом “захисту периметра” вже не так ефективна, адже дані повинні бути доступні з будь-якого пристрою цілодобово і на максимальній швидкості, а це означає, що і підхід до їх захисту повинен змінитися. Про це дуже багато говориться у концепції Zero Trust (нульової довіри). Zero Trust означає повну відсутність довіри будь-кому, і навіть користувачам всередині периметра.

Сьогодні витік інформації відбувається як навмисно, так і не навмисно, коли співробітник помилково розміщує будь-які конфіденційні матеріали через відсутність належного рівня поінформованості або елементарної культури інформаційної безпеки в компанії. Бізнесу варто розвивати здатність запобігати та своєчасно реагувати на можливі інциденти, які пов’язані з витоком даних, що виявиться значно дешевше, ніж платити за свою безпечність.

Що бізнесу варто враховувати в організації IT безпеки, аби відповідати сучасним вимогам:

  1. Найняти до відділу IT безпеки кваліфікованих фахівців. Якщо відділу немає, створити його.
  2. Для створення надійної системи IT безпеки необхідно сформувати план дій, який буде відповідати поточним можливостям для вирішення нагальних завдань.
  3. При плануванні стратегії IT безпеки керуватися міжнародним стандартом з менеджменту інформаційної безпеки ISO/IEC 27001.
  4. Пройти аудит з IT безпеки, результатом якого буде отримано звіт про поточний стан справ, а також дані про знайдені вразливості в компанії.

Впровадження будь-яких стандартів в організацію безпеки компанії може мати лише поверхневий ефект. Їх потрібно постійно вдосконалювати, для того, щоб вони прижилися і працювали належним чином. Правила необхідно прививати всім співробітникам, які працюють в компанії, що буває часто складним і тривалим процесом.

Та з чогось таки потрібно починати, поки не виявилося занадто пізно. Експерти в області захисту даних рекомендують опрацьовувати питання безпеки на внутрішніх тренінгах.