Онлайн трансформація бізнесу і зростання цифрових технологій принесли компаніям не тільки безліч зручностей та переваг. Підключення до мережі більшого числа бізнес-процесів призвело до зростання кількості витоку даних – ледве не ключових активів компаній. За різними даними, ймовірність кіберзагроз зросла на чверть, а уразливість компаній до хакерських атак прискорилася в рази. Як же захистити бізнес від зловмисників?
Зростання інтенсивності та успішності кібератак на бізнес змушує компанії переглядати моделі організації безпеки. У звіті Cisco 2021 Data Privacy Benchmark Study йдеться про те, що конфіденційність даних стала головною сферою відповідальності фахівців з безпеки в компаніях. Згідно Avast Global PC Risk Report, ймовірність того, що бізнес зіткнеться з кіберзагрозами, зросла в усьому світі за рік на 24%. Навички та знання в області конфіденційності стали ключовою компетенцією, а конфіденційність тепер є питанням на рівні ради директорів.
Ми живемо в часи розквіту кіберзлочинного бізнесу. Сьогодні будь-яку організацію можуть елементарно “замовити”. Навіть найбільші компанії страждають від вразливостей, і ситуація з початком пандемії, показала, що жодна організація незастрахована від кібератак.
Обставини змушують бізнес адаптуватися до змін. У нинішніх умовах робота за принципом “захисту периметра” вже не так ефективна, адже дані повинні бути доступні з будь-якого пристрою цілодобово і на максимальній швидкості, а це означає, що і підхід до їх захисту повинен змінитися. Про це дуже багато говориться у концепції Zero Trust (нульової довіри). Zero Trust означає повну відсутність довіри будь-кому, і навіть користувачам всередині периметра.
Сьогодні витік інформації відбувається як навмисно, так і не навмисно, коли співробітник помилково розміщує будь-які конфіденційні матеріали через відсутність належного рівня поінформованості або елементарної культури інформаційної безпеки в компанії. Бізнесу варто розвивати здатність запобігати та своєчасно реагувати на можливі інциденти, які пов’язані з витоком даних, що виявиться значно дешевше, ніж платити за свою безпечність.
Що бізнесу варто враховувати в організації IT безпеки, аби відповідати сучасним вимогам:
- Найняти до відділу IT безпеки кваліфікованих фахівців. Якщо відділу немає, створити його.
- Для створення надійної системи IT безпеки необхідно сформувати план дій, який буде відповідати поточним можливостям для вирішення нагальних завдань.
- При плануванні стратегії IT безпеки керуватися міжнародним стандартом з менеджменту інформаційної безпеки ISO/IEC 27001.
- Пройти аудит з IT безпеки, результатом якого буде отримано звіт про поточний стан справ, а також дані про знайдені вразливості в компанії.
Впровадження будь-яких стандартів в організацію безпеки компанії може мати лише поверхневий ефект. Їх потрібно постійно вдосконалювати, для того, щоб вони прижилися і працювали належним чином. Правила необхідно прививати всім співробітникам, які працюють в компанії, що буває часто складним і тривалим процесом.
Та з чогось таки потрібно починати, поки не виявилося занадто пізно. Експерти в області захисту даних рекомендують опрацьовувати питання безпеки на внутрішніх тренінгах.