27 лютого 2019 року Департамент податків та права Baker Tilly провів семінар, присвячений огляду змін в податковому законодавств: До чого готуватися платникам податків у 2019 році?
Одна з тем семінару була присвячена адмініструванню податків, зокрема складанню та зберіганню первинних документів, а також строкам оскарження податкових повідомлень-рішень.
Особлива увага приділялась питанням адміністрування ПДВ та справляння податку на прибуток. Так, в частині ПДВ, розглянули новації щодо пільг з податку, нагадали, що з 01.01.2019 р. у податковій накладній з’явився новий обов’язковий реквізит – індивідуальний податковий номер.
В частині, присвяченій змінам з податку на прибуток, було зазначено, що з 01.01.2019 р. анульовано неузгодженість між вартісним критерієм для ОЗ (6000 грн), наведеним у пп. 14.1.138 ПКУ, і критерієм для 4-ї групи ОЗ (електронного обладнання: комп’ютерів, телефонів, мікрофонів, рацій тощо) з мінімальним строком корисного використання 2 роки. Відтепер для всіх груп ОЗ такий критерій складає 6000 грн.
Також на семінарі розглядались новації у справлянні ПДФО, майнових податків, акцизу.
Окремо розглянули питання щодо введення в дію Закону про валюту, яким Нацбанк розпочинає процес валютної лібералізації в Україні.