Щоб не бути наступним, кого роботизовані програми зіштовхнуть з робочого місця, слід не забувати здобувати нові навички та знання. Ваша кар’єра напряму залежить від безперервного навчання. Для тих, хто не сидить на місці та шукає шляхи розвитку, ми підібрали список корисних онлайн-курсів з найкращих освітніх платформ.

Від освітньої онлайн-платформи edX

EdX заснована Гарвардським університетом та Массачусетським технологічним університетом. Курси платформи мають академічний характер, тут більше теорії, менше практики.

Курс: Financial Analysis for Decision Making

Кому: фінансовому аналітику, підприємцю.

Про що: як приймати правильні бізнес-рішення, як вести переговори з потенційними інвесторами, як оцінити ідею нового продукту чи послуги, визначити її вартість та переваги, як правильно інвестувати. Вся база фінансового аналізу.

Чим корисний: дає початкові інструменти та базові методи фінансування зростаючого бізнесу, показує на прикладах, як знаходити фінансові можливості для компанії.

Як використовувати знання: покращити фінансову аналітику компанії.

Вартість: безкоштовний. Сертифікат — €90.

Курс: The Analytics Edge

Кому: фінансовим аналітикам.

Про що: як аналітика покращує бізнес, на прикладах реальних компаній — Netflix, Twitter. Ви познайомитесь із мовою програмування R, навчитесь будувати з її допомогою аналітичні моделі та працювати з даними, зрозумієте математичну оптимізацію та інші складні аналітичні моделі, навчитесь візуалізувати дані.

Чим корисний: навчить правильно налаштовувати процес збору та обробки потрібних саме вашій компанії даних.

Як використовувати знання: застосовувати аналітичні моделі та розрахунки на практиці, щоб оптимізувати, пришвидшити та покращити роботу бізнесу.

Вартість: безкоштовний. Сертифікат — $136.

Курс: Corporate Finance

Кому: фінансовому директору, CEO, підприємцю.

Про що: як забезпечувати високу прибутковість інвестицій вашої фірми, як покращити свої навички лідерства, як максимізувати корисність фінансових, людських та матеріальних ресурсів компанії, як фінансувати зростання компанії та вдосконалити процес прийняття рішень.

Чим корисний: дасть навички раціонального використання доступних компанії фінансових ресурсів, а також стратегічного планування. 

Як використовувати знання: використовувати здобуті теоретичні навички під час стратегічного планування компанії.

Вартість: безкоштовний. Сертифікат — €195.

 

Від Кутцтаунського університету

Онлайн-платформа Кутцтаунського університету, США. Пропонує 44 освітні безкоштовні курси та матеріали на тему продажів та маркетингу.

Кому: власникам малого бізнесу та стартапів.

Про що: як почати новий бізнес, як створити стратегічний план компанії та підкреслити конкурентні переваги продукту чи послуги, як залучати інвесторів та розробляти бізнес-плани.

Чим корисний: допоможе визначити інструменти покращення бізнес-стратегії вашої компанії та підняти актуальні для вашого бізнесу питання.

Як використовувати знання: вдосконалювати довгострокове планування вашої компанії.

Вартість: безкоштовний.

 

Від освітньої онлайн-платформи Coursera

Coursera заснована професорами інформатики Стенфордського університету, містить онлайн-курси від університетів з усього світу.

Курс: Advanced Valuation and Strategy — M&A, Private Equity and Venture Capital

Кому: CEO, фінансовому директору, фінансовому аналітику, підприємцю.

Про що: як використовувати нові кількісні методи оцінки бізнес-рішень.

Чим корисний: ви зрозумієте, як стратегічні рішення впливають на довгостроковий успіх фірми та її ринкову цінність. Зменшите кількість прорахунків завдяки структурованому кількісному аналізу. У вас буде можливість заглибитися в теорію ігор, розібрати приклади з реального життя та обдумати стратегічні питання, такі як:

  • Як можна оцінити високотехнологічне підприємство з негативними грошовими потоками? 
  • На якому етапі інвестувати в нові підприємства? 
  • Як можна включити конкурентів до аналізу?

Як використовувати знання: переносити стратегічне планування у життя вашої компанії, щоб забезпечити довгострокову прибутковість та розвиток бізнесу.

Вартість: безкоштовний. Сертифікат — €44. 

Курс: New Technologies for Business Leaders

Кому: CEO, фінансовому директору.

Про що: як використовувати нові інформаційні технології для трансформації бізнесу та покращення взаємодії з клієнтами. 

Чим корисний: пропонує тематичні дослідження, інструменти та стратегії, які вже зарекомендували себе як успішні. Учасники мають змогу обговорювати нагальні питання, виклики та вирішення проблем.

Як використовувати знання: залучати більше клієнтів за допомогою інноваційних технологій.

Вартість: безкоштовний. Сертифікат — €44.

 

Від освітньої онлайн-платформи Udemy

Ще одна ефективна освітня платформа, яка, на відміну від Coursera чи edX, концентрується на практичних вміннях. Підходить для тих, хто шукає конкретних навичок.

Курс: Become a Startup Founder

Кому: тим, хто хоче створити свій стартап, підприємцям.

Про що: все про стартапи. Як правильно подавати ідею; як визначити, чи ідея справді варта того, щоб її профінансували; як розмовляти з інвесторами, залучати співзасновників та сформувати бренд.

Чим корисний: навчає, як запустити успішний стартап. Дає практичні інструменти для успішного запуску стартапу. Відомі підприємці, інвестори та стартап-гуру розповідають про всі підводні камені, на власних прикладах та досвіді показують, чого варто уникати та як це зробити.

Як використовувати знання: створити власний стартап або проапгрейдити існуючі плани. 

Вартість: €194,99.

Курс: Operations Management

Кому: тим, хто прагне почати кар’єру в розробці та управлінні бізнес-процесами, виконавчим директорам, консультантам з управління, керівникам, підприємцям.

Про що: як вирішувати основні операційні проблеми, з якими зіштовхуються менеджери; як вирішити ці питання та водночас створити конкурентні переваги продукту чи послуги.

Чим корисний: дає інструменти для вирішення операційних питань, базові інструменти для аналізу та управління ланцюгами поставок, якістю та потужностями. Навчить використовувати операційні можливості та формувати бізнес-стратегії під конкретні бізнес-процеси.

Як використовувати знання: покращити механізм розв’язання операційних проблем вашої компанії.

Вартість: безкоштовний.